REC.STAGE

REC.STAGE ČISTÉHO FESTIVALU

Projekt ČISTÝ FESTIVAL a Samosebou.cz přináší již podruhé unikátní buskingovou a akustickou scénu REC.stage. V roce 2017 najdete scénu na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People, Sázavafest, Benátská! a Sweetsen fest. Scéna opět nabídne možnost buskingu na připravenou nástrojovou aparaturu návštěvníkům festivalu, ale také spoustu atraktivních programových bodů. Podmínka pro vystoupení bude jediná. Vyrobit si jednoduchý recyklovaný hudební nástroj v recyklovaném workshopu vedle scény. V prvním dubnovém kole usilovalo o účast na REC.stage celkem 1 137 kapel a interpretů a v hlasování fanoušků uspěli Snap Call, Ptakustik a Ajdontker. Vzhledem k vysoké kvalitě přihlášených interpretů jsme se rozhodli dát kapelám druhou šanci!

Co je REC.stage?

REC.stage svým interiérem připomíná městskou ulici

REC.stage je regulérní programová scéna na festivalech zařazených do projektu ČISTÝ FESTIVAL. V roce 2017 bude součástí festivalů Colours of Ostrava, Rock for People, Benátská, Sázavafest a Sweetsen fest.

REC.stage je regulérní programová scéna na osmi festivalech

REC.stage konstrukčně vypadá jako běžná scéna, ale svým interiérem připomíná newyorskou ulici a vystupující interprety stylizuje do pozice pouličních umělců. Diváci jsou v bezprostředním interaktivním kontaktu s interprety. Dramaturgie není nijak limitována, během každé show ale musí být použit alespoň jeden hudební nástroj vyrobený z recyklovaných odpadů.

REC.stage je regulérní programová scéna na osmi festivalech

REC.stage je vybavena kvalitní nástrojovou, zvukovou & světelnou aparaturou, zvukařem a technikem. Vystupující interpreti proto nemusí zajišťovat dopravu a logistiku vlastní nástrojové aparatury a techniky. Každá show může být zvukově zaznamenána a záznam předán na disku.

Jak se dostat se svoji show na REC.stage?

Zájemci o vystoupení na REC.stage v roce 2017 se mohou hlásit od 15. do 21. května. Ze všech přihlášených kapel budeme vybírat 6 interpretů, ke kterým doplníme poražené finalisty z 1. kola The Firearms, Tomáše Bočka a DIV I DED.

O tom, kteří interpreti vystoupí na REC.stage, rozhodnou výhradně fanoušci na webu cistyfestival.cz od 24. do 31. května v poledne. Každý fanoušek může jednou denně z jedné e-mailové adresy hlasovat pro tři interprety. Hlasování je kontrolováno a veškeré podezřelé nebo hromadné hlasy budou vymazány.

Výsledky hlasování budou zveřejňovány průběžně na Facebooku ČISTÝ FESTIVAL. Tři interpreti s nejvyšším počtem hlasů si zahrají na čistých festivalech dle vlastního výběru v přihlášce!

Co získají účinkující na REC.stage?

Možnost vystoupit na REC.stage na třech festivalech (1. // 2. // 3. místo v hlasování), cestovné na každý z festivalů a festivalové akreditace pro kapely a doprovod.

Účinkující budou mít během show na REC.stage plně k dispozici kompletní profi nástrojovou, zvukovou a světelnou aparaturu ovládanou profesionálním zvukažem a technikem. Zvukový záznam získá každý účinkující jako suvenýr na USB disku

Informace o programu REC.stage bývá zpravidla zahrnuta do oficiálních komunikačních kanálů festivalů. Program REC.stage na festivalech v roce 2017 najdete ZDE.

zpět
TOPlist