REC.STAGE

REC.STAGE ČISTÉHO FESTIVALU

Projekt ČISTÝ FESTIVAL a Samosebou.cz přináší již podruhé unikátní buskingovou a akustickou scénu REC.stage. V roce 2017 najdete scénu na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People, Sázavafest, Benátská! a Sweetsen fest. Scéna opět nabídne možnost buskingu na připravenou nástrojovou aparaturu návštěvníkům festivalu, ale také spoustu atraktivních programových bodů. Podmínka pro vystoupení bude jediná. Vyrobit si jednoduchý recyklovaný hudební nástroj v recyklovaném workshopu vedle scény. V minulém roce 2016 usilovalo o účast na REC. stage celkem 2 391 kapel a interpretů. REC.stage nakonec nabídla celkem 39 oficiálních programových bodů, 5 tajných koncertů a přes 200 buskingových show náhodných kapel z řad návštěvníků festivalů.

Co je REC.stage?

REC.stage svým interiérem připomíná městskou ulici

REC.stage je regulérní programová scéna na festivalech  zařazených do projektu ČISTÝ FESTIVAL. V roce 2017 bude součástí festivalů Colours of Ostrava, Rock for People, Benátská, Sázavafest a Sweetsen fest.

REC.stage je regulérní programová scéna na osmi festivalech

REC.stage konstrukčně vypadá jako běžná scéna, ale svým interiérem připomíná newyorskou ulici  a vystupující interprety stylizuje do pozice pouličních umělců. Diváci jsou v bezprostředním interaktivním kontaktu s interprety. Dramaturgie není nijak limitována, během každé show ale musí být použit alespoň jeden hudební nástroj vyrobený z recyklovaných odpadů.

REC.stage je regulérní programová scéna na osmi festivalech

REC.stage je vybavena kvalitní nástrojovou, zvukovou & světelnou aparaturou, zvukařem a technikem.  Vystupující interpreti proto nemusí zajišťovat dopravu a logistiku vlastní nástrojové aparatury a techniky. Každá show může být zvukově zaznamenána a záznam předán na disku.

Jak se dostat se svoji show na REC.stage?

Zájemci o vystoupení na REC.stage v roce 2017 se mohou hlásit od 10. do 21 dubna v poledne. Ze všech přihlášených kapel budou hudební novináři z Headlineru a Bandzone vybírat 9 finalistů.

O tom, kteří interpreti vystoupí na REC.stage, rozhodnou výhradně fanoušci na webu cistyfestival.cz od 1. do 7. května. Každý fanoušek může jednou denně z jedné e-mailové adresy hlasovat pro tři interprety. Hlasování je kontrolováno a veškeré podezřelé nebo hromadné hlasy budou vymazány.

Výsledky hlasování budou zveřejňovány průběžně na Facebooku ČISTÝ FESTIVAL. Tři interpreti s nejvyšším počtem hlasů si zahrají na vybraných čistých festivalech!

Co získají účinkující na REC.stage?

Smluvní kontrakt na 40 // 30 // 20 tisíc korun (1. // 2. // 3. místo v hlasování), který garantuje vystoupení na REC.stage. Vítěz získá možnost jet na turné na 4 festivaly, druhý a třetí v pořadí odehraje show na 3 festivalech. Kromě peněžního kontraktu získají kapely festivalové akreditace pro kapely a doprovod.

Účinkující budou mít během show na REC.stage plně k dispozici kompletní profi nástrojovou, zvukovou a světelnou aparaturu ovládanou profesionálním zvukažem a technikem.  Zvukový záznam získá každý účinkující jako suvenýr na USB disku

Informace o programu REC.stage bývá zpravidla zahrnuta do oficiálních komunikačních kanálů festivalů. Program REC.stage na festivalech v roce 2017 najdete ZDE.

zpět
TOPlist