Na REC.stage 2017 objevíte: Snap Call / Ptakustik / Ajdontker

Přes 33 tisíc fanoušků rozhodlo o tom, které kapely se díky podpoře Samosebou.cz vydají na letní festivalové turné na čisté festivaly. Unikátní buskingovou scénu REC.stage obsadí na pěti festivalech Snap Call, Ptakustik a Ajdontker! Druhou šanci dostanou v nejbližších dnech také další kapely, které byly vybrány do finále.

REC.stage získala v minulém roce pověst scény, kde se střídá celá řada výborných hudebních objevů. To se potvrdilo také letos. Z více než 1 130 kapel a interpretů, kteří se do soutěže o hraní na scéně čistých festivalů přihlásili, bylo více než 30 natolik kvalitních, že by mohli okamžitě vyrazit na největší české festivaly a odehrát tam výborné koncerty. Porota složená z uznávaných hudebních publicistů v Headlineru a Bandzone tak měla velmi těžký úkol vybrat 9 finalistů. Ve finále pak rozhodovali fanoušci. Více než 33 tisíc lidí rozhodlo takto:

1.
Snap Call
23,26 %

2.
Ptakustik
21,71 %

3.
Ajdontker
18,16 %


4.
The Firearms
11,68 %

5.
Tomas Bocek
7,98 %

6.
DIV I DED
7,23 %

7.
Vivian
4,23 %

8.
De ImperfAction
3,23 %

9.
Blastersex
2,52 %

Kapely na prvních třech místech získají možnost vyrazit na Rock for People, Colours of Ostrava, Sázavafest, Benátskou a Sweetsen fest. Snap Call odehrají celkem 4 koncerty, Ptakustik a Ajdontker vyrazí na čisté festivaly třikrát. Kapely si díky podpoře portálu Samosebou.cz podle umístění v soutěži rozdělí kontrakty v celkové výši 90 tisíc korun!

S ohledem na to, že ve finálové devítce byly opravdu výborné kapely, rozhodli se pořadatelé soutěže dát druhou šanci interpretům, kteří se umístili na čtvrtém až šestém místě, tedy The Firearms, Tomas Bocek a DIV I DED. Již brzy budou oznámeny podrobnosti. Sledujte www.cistyfestival.cz / Facebook @cistyfestival / Instagram cistyfestival

Na REC. stage 2017 objevíte

Snap Call

Kapela nastartovala svou velkou hru v roce 2015 singlem She`s On Fire, pro který natočila debutový klip. Snap Call hledají a nacházejí inspiraci v současném americkém jižanském rock`n`rollu. Díky své energii se na jaře 2016 dostali do TOP 3 výběru na předkapelu AC DC pro jejich pražský koncert. I když to nakonec nevyšlo, kapely si všimlo mnoho promotérů a otevřela se jí pódia na festivalech jako JamRock, Okoř se šťávou nebo Rockování. Největším osobním zážitkem pro tuto partičku ale zůstává hostování na akustickém tour kapely Wohnout. V současné době pracují na novém singlu s Ondrou Fiedlerem, který produkoval např. album Hearts pro Lenny.

Ptakustik

Valašsko-meziříčský punkrockový rebel Tomáš Ptáček dospěl a vyměnil elektrickou kytaru v punkové kapele za akustickou. V 2013 odstartoval původně sólový projekt Ptakustik, kterým přesvědčil, že folk, rock i punk jsou jen odřené nálepky a v životě muzikanta dochází k nejrůznějším vývojovým etapám. Na jaře roku 2016 pak kolem kytary, hlasu a looperu vznikla celá kapela, která dodala vystoupením rockový tah na bránu. Elektrické kytary se chopil Ondřej Černý, za bicími usedl Jan Krompolc a na baskytaru hraje Jakub Krajíček.

Ajdontker

Kapela působí od roku 2010 a za tu dobu stihla odehrát přes 250 koncertů, vydat debutové CD Nad věcí, několik dalších EP, singlů a videoklipů. Předskakovala kapelám jako jsou Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže nebo Kryštof. Za sebou má i přední české festivaly, např. Rock for People. Vyhrála také několik studentských soutěží – University Band Contest 2013 či ostravské regionální kolo soutěže GBOB 2013. Několikrát vystoupila na televizi Óčko a v březnu roku 2015 byla jako Bandzone Tip Týdne.