12.7.2010 Přeštěnice – nejlepší Čistý festival

12.7.201prestenice0 Přeštěnice: nejlepší Čistý festival

O víkendu jsme se přesvědčili, jak moc příjemný může být festival. Nádherné prostředí uprostřed malebné jihočeské krajiny, neskutečně příjemní lidé a hlavně všichni si vzali za své dvě slova: ČISTÝ FESTIVAL.

Zatím nikde se nepovedlo návštěvníkům udržet festivalový areál v takové čistotě, jako v Přeštěnicích. A co je hlavní, nešlo jen o piva, dárky a odměny. Lidé nám na květinový stánek nosili kelímky jen tak, pro dobrý pocit z toho, že stráví tři dny v čistém prostředí, a že odpad skončí na třídící lince. Na odpadky nebylo skoro zapotřebí ani úklidovou četu, na zemi prostě téměř žádné nebyly.

Tři tisícovky návštěvníků za dva a půl dne přineslo k nám na ZELENÝ BOD celkem 16.155 kelímků, což není nejvíce ze všech festivalů. Ale alespoň v něčem jsou Přeštěnice první: vezmeme-li počet vysbíraných kelímků na jednoho návštěvníka, tak se přeštěnický festival s více než 5 kelímky na jednoho návštěvníka ujímá vedení mezi českými fesťáky, za nimi je Rock for People, kde jeden návštěvník vytřídil necelé 4 kelímky, ostatní festivaly mají zhruba jeden kelímek na hlavu.

Co dodat, těšíme se zase za rok na jih Čech.

FOTOGALERIE Z PŘEŠTĚNIC