15.7.2010 Sejdeme se na Colours

colours_logo

15.7.2010 Sejdeme se na Colours

Colours of Ostrava myslí na životní prostředí, a proto se již podruhé zapojují do projektu Čistý festival. Co to znamená? Na Colours můžete třídit odpad, na stánku ZELENÝ BOD budete stejně jako v loňském roce za přinesené plasty a papíry odměněni skvělými dárky.
Několik tisíc žlutých a modrých pytlů

Aby bylo třídění odpadu pro všechny co nejdostupnější, budou v celém festivalovém areálu umístěny žluté pytle na plasty a modré pytle na papír. Na stejném místě jako v minulém roce bude umístěn květinový stánek ZELENÝ BOD, kde budete za přinesené kelímky a plasty odměňováni. Za 25 kelímků / PET lahví nebo 50 papírů o minimálním rozměru 10 x 15 centimetrů zde získáte Colu nebo pivo, kromě nápojů si ze stánku projektu Čistý festival můžete odnést praktické festivalové dárky z recyklovaných materiálů. Na „Zeleném bodě“ se každý návštěvník také může zapojit do soutěže o iPody.

Zaútočí Colours na český rekord?

Novinkou letošního ročníku projektu Čistý festival je soutěž 20 největších českých festivalů o oficiální český rekord – nejdelšího hada z pivních kelímků. Rekord držel až do minulého týdne festival Votvírák, ten byl však minulé úterý překonán královehradeckým Rock for People, kde se podařilo ze 110 904 pivních kelímků sestavit hada dlouhého 1155 metrů. Věříme, že se návštěvníci Colours of Ostrava pokusí tento rekord pokořit. Na sedmi letošních festivalech zapojených do projektu Čistý festival se zatím podařilo vytřídit neuvěřitelných 220 tisíc kelímků!

Certifikace ČISTÝ FESTIVAL

Za to, že Colours of Ostrava umožní svým návštěvníkům třídění odpadu, budou oceněny certifikací Čistý festival, o kterou letos usilují dvě desítky českých festivalů zapojených do projektu. Certifikace je festivalům předána poslední den konání, podmínkou pro získání je předevěím umožnění třídění odpadu a zajištění jeho druhotného zpracování. Certifikát ČISTÝ FESTIVAL mohou Colours of Ostrava používat celý rok, v rámci příštího ročníku jej potom budou obhajovat.

Jak třídit odpad na Colours of Ostrava?

Do žlutých pytlů patří kelímky z polypropylenu (pivní kelímky – označení PP), polystyrenu (označení PS), PET lahve, ale také igelitové obaly, sáčky, tašky. Do modrých pytlů patří papírové kelímky, tácky, noviny, letáky a obaly s označením PAP, ale také kombinované obaly s označením C/PAP – jedná se například o nápojové kartony od džusu. Do modrých pytlů nevhazujte znečištěný a umaštěný papír (například od langoše nebo bramboráku) – ten bohužel není možné druhotně zpracovat. Nebudete-li si jistí, jak jaký odpad vytřídit, zastavte se na stánek ZELENÝ BOD.