17.6.2010 Nej.. vychytávky United Islands!

miloopa17.6.2010 Nej… vychytávky United Islands!

Zbývá přesně týden do startu „čistého festivalu“ United Islands. Pojďme se společně podívat na největší hudební lahůdky. Co by vám na jedinečném pražském festivalu nemělo uniknout?

Čtvrtek 24.6.

Celkem 22 pražských klubů se zapojí do klubové noci – tedy warm-upu pro program pod širým nebem. My doporučujeme navštívit klub MEET FACTORY, kde vystoupí dva super objevy české hudební scény.

Od 22:45 se představí SUNFLOWER CARAVAN, kteří se popisují následovně: „Chcete svižný klávesový pop? Fajn. Chcete bouřlivý rock’n’roll, nebezpečně se naklánějící skoro stokilové hammondky, co řvou přes kytarový distortion? Ještě lépe. Lahodí vašemu uchu také křehké pianové skladby? Skvěle! Od nás dostanete všechno!“

Po Sunflower Caravan, v 0:15, vystoupí frýdecko-místečtí THE CORNFLAKES, kteří jsou patrony letošního ročníku projektu ČISTÝ FESTIVAL. Kapela, která se dala dohromady před rokem stihla vydat desku Emotion from the Socket a na začátku června vyjela na první festivalové turné. The Cornflakes předvedou vedle anglických skladeb první českou skladbu Záhlaví a věřte, že vás dostanou!

sunflower

Pátek 25.6.

Je velmi těžké vybrat dva nej… páteční interprety v nabídce United Islands. Ale protože v pátek začne první letní víkend, tak doporučíme exotiku.

21:00 Střelecký ostrov bude patřit AMPARO SÁNCHEZ, která předvede hispánskou vášeň, latinu a něco málo prvků reggae. Amparo se na hudební scéně pohybuje už 14 let, ještě pod pseudonymem Amparanoia spolupracovala například s Manu Chao.

Pokud na vás bude Amparo Sánchez málo „cool“, vydejte se v 21:15 na Kampu, kde zahrají MARIMBA MAMA. Mezinárodní uskupení je ovlivněno Afrikou, reggae, latinou nebo funkem. Myslíme, že vás upoutá nejen zvuk tří nástrojů marimba, ale celá show.

Sobota 26.6.

V 18:15 na Střeleckém ostrově vystoupí kanaďan Benjamin Darwill se svým sólovým projektem SON OF DAVE. Člen kapely Crash Test Dummies sebou přiveze celou mašinerii hudebních nástrojů a vynálezů. Už se těšíme, až spustí svůj „one-man orchestra“.

Od 21:00 bude hlavní scéna na Střeleckém ostrově patřit polské formaci Miloopa a bude to opravdový úlet. Těšit se můžete na směsici tanečních žánrů breakbeat, jungle, drum´n´bass, downtempo a soul. Kromě hudební show na vás čeká parádní vizuální show.

Těšíme se s vámi na viděnou na United Islands!

miloopa