Vo, volaly, Úvaly

Nedaleko za Prahou leží Úvaly, městečko, které stálo u zrodu několika parádních kapel. Frontman jedné z nich, Vašek Bláha z Divokýho Billa, se významnou měrou podílí na festivalu Ouvalskej bigbít. A jako hosty si letos pozval britské LEVELLERS.

V sobotu 4. června právě v Úvalech u Prahy jubilejní dvacátý ročník Ouvalského Bigbítu. Domácí skupina Divokej Bill, pod jejíž patronací každoročně probíhá, tentokrát v Úvalech uvítá své dlouholeté britské přátele, folk punkovou skupinu Levellers. Ti se do Čech vracejí po dvou letech, aby právě s Divokým Billem zahostovali na dvou koncertech a dvou festivalech.

„Na společném turné po Anglii, byli Levellers jako naši starší bratři. Posbírali jsme hromadu nových zkušeností a zažili s nimi mnoho srandy. Letos budeme Levellers hostit my a už se těšíme, že jim to všechno oplatíme, pohostíme, a po pár letech si zase spolu zahrajeme,“ těší se Vašek Bláha z Divokýho Billa.

„Ouvalák“ je první letošní ČISTÝ FESTIVAL. To znamená, že na stánku ZELENÝ BOD můžeš za každých 10 plastů (kelímky, pet láhve, sáčky apod.) nebo 20 neznečištěných papírů (minimální rozměr 15×20 cm) získáš 1 bod, který můžeš vyměnit za dárek. Body si můžeš také střádat a na konci festivalu vyměnit za hodnotnější odměny! Přímo za 30 plastů nebo 60 papírů získáš speciální kupon, který vyměníš za pivo!

Na dvou pódiích se kromě Divokýho Billa a Levellers objeví Polemik (SK), Plexis, Medvěd 009, Le Pneumatiq, The Hollow Men (DE), Bára Zemanová, Dirty Blondes a další spřátelené kapely.Vstupenky je možné nejpohodlněji zakoupit na www.ticketsforpeople.cz za 290 Kč + poplatky a na místě pak za 350 Kč.

www.ouvalskejbigbit.cz

ob2011