19.5.2010 United Islands již za měsíc

unitedislands119.5.2010 United Islands již za měsíc

Již za měsíc odstartuje na ostrovech Vltavy i mimo ně pražský festival United Islands. Čtvrtý letošní český festival s přívlastkem “čistý” má v tuto chvíli kompletní program a představuje celou řadu novinek.

Pro letošní ročník festival změnil lokaci některých scén a zavedl tzv. Partner Pass, který divákům dává možnost stát se součástí festivalu a aktivně se na něm podílet. Na 6 scénách a v 18 pražských klubech máte možnost vidět více než 100 českých a zahraničních kapel.

K největším hvězdám patří andaluská Amparo Sánchez, která je českým divákům známá spíše působením ve své předešlé kapele Amparanoia. Kromě ní se můžte na pódiích setkat s Tonyou Graves, ukrajinskou kapelou Luk, Xindl X, Benjamin Darvin (ex- Crash Test Dummies) nebo také s hudebními patrony projektu Čistý festival The Cornflakes.

Z nehudebních záležitostí na United Islands kromě projektu Čistý festival zaujme tzv. Festival volného času, který nabízí pestrou škálu volnočasových aktivit pro jednotlivce i rodiny s dětmi. V sobotu si tak v areálu festivalu můžete zahrát kuličky, frisbee, lacross, vyzkoušet si ekolo či freeboard nebo si zajít na nějaký film v rámci Fresh FilmWalk na fasádě domů v okolí festivalu. Na Festivalu volného času si taky můžete prohlédnout stánky různých neziskových organizací. Na United Islands určitě přijďte ještě před obědem, ať můžete ochutnat lahůdky gastronomické přehlídky situované na Janáčkovu nábřeží.

Úplnou novinkou letošního ročníku je tzv. Partner Pass. Koupí tohoto pasu se každý stává partnerem United Islands a s ním získá také katalog s profily všech umělců festivalu, mp3 CD největších hvězd, praktický program s mapkou a k tomu vždy nějaký bonus, který návštěvníky potěší. To vše za symbolickou stokorunu, navíc studenti mohou využít akci 1+1 Partner Pass zdarma. Partner Pass bude k zakoupení 14 dní před festivalem ve vybraných pražských klubech a na místě konání festivalu.
Další info o United Islands najdete na webu festivalu www.unitedislands.cz