Barvy nebo mocné zvuky?

Mocný a barevný víkend odstartoval už včera v Ostravě. Dešťové přeháňky nezkazily náladu tisícovkám příchozím, kteří si užívali souboj balkánských dechovek, klidné irské Clannad a za vydatného deště stále divokého Johnnyho Rottena s hudebním projektem Public Image Ltd.

Colours dnes pokračují a je na co se těšit. Večer slibuje zajímavou podívanou kapela Blackfield, která je projektem Stevena Wilsona, zpěváka Porcupine Tree, kteří zazářili na loňských Barvách. Z českých interpretů, kterých je na Colours letos poprvé oproti zahraničním menšina, mohou zaujmout typicky festivaloví Monkey Business, Nightwork, nebo Vladimír Mišík. Rovněž nehudební program dnešních Colours je zajímavý. Scéna Letní filmové školy láká na Emira Kusturicu, scéna Reflexu na besedy s Jaroslavem Duškem, Romanem Holým a Matějem Ruppertem.

Souboj balkánských dechovek (Colours 14.7.2011)
colours2011_2

Mighty Sounds zvou diváky na další mohutnou dávku skáčka a punku. „Mocné zvuky patří již tradičně mezi nejoblíbenější evropské festivaly ve svém žánru. A po následujícím víkendu se na ně určitě bude vzpomínat ještě lépe. Za prvé: oproti loňskému roku má být nádherné počasí . Za druhé: program je opět skvěle nabitý. Především na scénách Jan Hus a Jan Žižka se vystřídají pecky skáčka a punku z celého světa. Jen námátkou: Anti Flag z USA, Anthony B a Skatalites z Jamajky, Dub Pistols z UK a celá řada dalších skvělých nářezů.

Máš dilema zda do Tábora nebo Ostravy? My s Čistým festivalem jsme na obou místech a těšíme se na viděnou!

Jedna z prvních hvězd letošních Colours: Johnny Rotten (14.7.2011)

colours2011_1