Škola začíná, čisté akce pokračují

Prázdniny, které byly ve znamení velkých hudebních open-airů jsou nenávratně pryč, o certifikaci ČISTÝ FESTIVAL přesto v září budou usilovat ještě tři akce. Během víkendu si můžete užít čisté prostředí ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Žatci.

Beskydská Sedmička je název extrémního horského přechodu, v rámci kterého 2700 účastníků přejde trasu dlouhou 85 km a vedenou přes nejvyšší vrcholy Beskyd. Čistý festival bude se stánkem ZELENÝ BOD na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde bude probíhat od pátku do neděle kulturní program. Třídit odpad se však bude na všech kontrolních bodech trati horského pochodu, který je zároveň Mistrovstvím České republiky v horském maratonu.

Na druhém konci republiky v Žatci se uskuteční již 54. oslava sklizně chmele, neboli Žatecká Dočesná. Na náměstí se představí 15-20 pivovarů z České republiky, které vaří pivo z žateckého chmele. Ochutnávky piva doplní zajímavé kapely na dvou scénách a doprovodný program v celém Žatci. Na kapely jako Olympic, BSP, Vltava, UDG se dostanete zadarmo, vstupné na Dočesnou se totiž neplatí.