Dny NATO završí letošní čisté festivaly

Již potřetí budou ostravské Dny NATO usilovat o certifikaci ČISTÝ FESTIVAL. Akce, kterou v loňském roce navštívilo 185 tisíc lidí, sice není festivalem v pravém slova smyslu, jedná se však o jednu z nejmasovějších akci v České republice. Z toho důvodu se snažíme návštěvníky motivovat s projektem ČISTÝ FESTIVAL k čistotě a třídění odpadů. Na Dnech NATO proběhne stejně jako na Votvíráku, Mighty Sounds, Colours a Benátské noci projekt mobilního svozu. Návštěvníci se mohou letos naposledy na stánku ZELENÝ BOD zapojit do soutěže o vstupenky na tři největší hudební festivaly v roce 2012 – Rock for People, Colours od Ostrava a Benátskou noc.

Dny NATO slibují téměř 15 hodin programu a 72 ukázek

Letošní 11. ročník Dnů NATO a Dnů vzdušných sil Armády ČR se uskuteční 24. a 25. září na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy. Mezi největší lákadla bude patřit strategický bombardér B-52 a představení tří leteckých akrobatických skupin. Přehlídky se letos zúčastní 17 států. Poprvé mezi nimi budou Švédsko, Norsko a Turecko. Pořadatelům se podařilo například zabezpečit účast tří letadel systému včasné vzdušné výstrahy AWACS. Bude mezi nimi i letoun Saab 340 se zvláštní nástavbou, který se málokdy vidí na leteckých dnech.

Vyhněte se dopravě autem

Dny NATO začínají po oba dny v 08:30, přičemž parkoviště se otevírá už v 07:00. Dá se očekávat, že jako každý rok se na silnicích vedoucích k mošnovskému letišti budou tvořit kolony, ve kterých mohou lidé strávit i desítky minut. Návštěvníci mají několik možností, jak se do areálu dostat. Nejlepší je to podle pořadatelů pěšky nebo na kole. K areálu vede několik tras, cykloturisté mohou počítat s asistencí strážníků a využít dvou koláren. Další variantou je železnice. Ve Studénce budou mimořádně zastavovat i některé vybrané vlaky, které touto stanicí normálně jen projíždějí. Ze Studénky do Albrechtiček budou kyvadlově jezdit autobusy.