Za(re)cyklí se Tatabojs na Čistých festivalech?

České kapely jsou různé. Popové, rockové, dobré, špatné, vidlácké a z Hanspaulky. Do poslední skupiny můžeme jistojistě zařadit Tatabojs, kteří se zacyklili ve věku 25 let. Aby se o jejich významném zacyklení dozvěděla co největší spousta vás, návštěvníků festivalů, připravili Tatabojs k jubileu ve spolupráci se Samosebou.cz speciální turné a recyklovanou podobu písně Pěšáci.

Ta měla premiéru toto pondělí a společně s klipem se můžete na Samosebou.cz podívat také na video, které popisuje natáčení recyklované verze Pěšáků. V samotné nové verzi klipu ke skladbě se Milan Cajs, Mardoša a spol. vydali léčit do psychiatrické léčebny. Protože jim však nejedou psychiatrické pilulky, způsobí s ostatními blázny pořádný virvál. Jak to dopadne se dozvíte právě na Samosebou.cz.

Celá skladba byla natočena výhradně za pomocí hudebních nástrojů, které byly vyrobeny z recyklovaných materiálů. Jinými slovy, ve skladbě nezazní ani jeden skutečný hudební nástroj. O tom se nakonec můžete taky přímo v klipu přesvědčit. Kapela se nechala slyšet, že na tyto nástroje odehraje také vybrané skladby na připravovaném turné, které se odehraje také na Čistých festivalech. Vstupenky na ně budete vyhrávat s Čistým festivalem už od března!

S ČISTÝM FESTIVALEM NA TATABOJS:

14.6. Milovice, Votvírák
28.6. Žamberk, JamRock
18.7. Ostrava, Colours of Ostrava
3.8. Světlá nad Sázavou, Sázavafest

A jak se na turné těší Milan Cajs: “Moc se těším na návrat ke kořenům. Před 25 lety jsem právě měl bubny z plastových barelů, teď jsem si je pro změnu postavil z papírových krabic. Zjistili jsme, že hudba se dá dělat na záchodový trubky stejně dobře jako na zavařovací sklenice. K požadovanýmu tónu vám postačí jenom pilka nebo správná hladina vody. Turné s tímhle bude velká zábava.“

tatabojs1