Jubilejní Benátská noc startuje už zítra!

Čtyři dny, pět pódií a program plný hvězd! To je letošní 20. ročník festivalu Benátská noc. Co více, všichni očekávají, jaký bude nový areál ve Vesci.

Legendární hudební festival Benátská noc završuje druhou dekádu své existence dobře namíchaným koncentrátem toho nejlepšího, co v tuto chvíli současná světová a tuzemská hudební scéna nabízí. Během čtyř dní si na své přijdou fanoušci Bryana Adamse, Sunrise Avenue, Emira Kusturici, Dana Landy, Jarka Nohavici, skupin Chinaski, Kabát či MIG 21, Anny K a mnoha dalších

PODROBNÝ PROGRAM ZDE

20. ročník Benátské noci se pro zlepšení komfortu všech návštěvníků letos přestěhoval do areálu Vesec v Liberci, který je nejen dobře dopravně dostupný, ale umožnil pořadatelům rozšířit hudební i doprovodný program. Pořadatelé postaví celkem pět podií, na kterých se vystřídá za čtyři dny úctyhodný počet účinkujících. Co všechno ještě čeká na návštěvníky festivalu, doplňuje ředitel Pavel Mikez: „Věříme, že přestěhování festivalu do vesteckého areálu přinese příznivcům jenom pozitivní změny. Rozhodně se dočkají rozšíření poskytovaných služeb – rozroste se parkoviště, rozšíří toalety, zpestříme nabídku občerstvení, budou připraveny různé atrakce pro malé i větší. Podařilo se nám – podle mého názoru – připravit výjimečný hudební program, na který se všichni těšíme. Z ohlasů stálých návštěvníků festivalu máme jenom pozitivní reakce. Jediné, co budeme muset všichni oželet, je výhled a romantické prostředí městečka Malá Skála, které však důstojně nahradí pohled na Ještěd.“

Samozřejmostí je rovněž zapojení Benátské noci do našeho projektu Čistý festival. Kromě stánku ZELENÝ BOD mohou návštěvníci třídit odpady na dalších 5 sběrných místech, tzv. green pointech. Speciální koše na třídění odpadu budou označeny viditelnou vlajkou, tříděný odpad z nich bude pravidelně vyvážet čtyřkolka přímo do kontejnerů, které poputují na třídící linku.

Další informace o programu, stanovém městečku, místu pro karavany, otevíracích hodinách, dopravní přístupnosti atd. naleznete na webových stránkách festivalu www.benatskanoc.cz a www.facebook.com/benatskanoc.cz.

Emir Kusturica (Zdroj: www.benatskanoc.cz)
emirkusturica