Čistý festival se vydal na sportovní akci

Beskydská Sedmička je jednou z nejmasovějších sportovních akcí ve střední Evropě. A to bylo něco pro Čistý festival! Naše otázka zněla: Budou umět třídit odpady také sportovci?

Celkem 3000 závodníků se o uplynulém víkendu vydalo na téměř 100 kilometrů dlouhou trasu, aby změřili své síly v rámci Mistrovství ČR v extrémním horském maratonu dvojic.

Pro projekt Čistý festival bylo obrovskou výzvou zajistit možnost třídění odpadů pro mnohdy vyčerpané a unavené závodníky na 100 kilometrů dlouhé trase z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm přes sedm hlavních beskydských vrcholů. A dlužno dodat, že se to povedlo na jedničku! Náš tým zajistil servis na celkem 10 místech od startu až po cíl, přičemž jsme dosáhli také primátu. Podařilo se nám zajistit třídění odpadu na nejvýše položeném místě v pětileté historii projektu Čistý festival – na 1323 metrů vysoké Lysé hoře, která je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd.

Teprve výsledky třídění odpadu nás však obrovsky překvapily. Závodníkům a organizátorům Beskydské Sedmičky se podařilo vytřídit celkem 52 % veškerého vyprodukovaného odpadu na trati (plastů a papírů), přičemž zbývajících 48 % nevytříděného směsného odpadu tvořily zcela z většiny slupky od melounů a banánů, které se na skládce rychle rozloží. Veškerý vytříděný odpad byl dnes svezen na třídící linku, kde bude po dotřídění druhotně zpracován.

Jsme obrovsky rádi, že vedle fanoušků hudby a festivalů se nám podařilo třídění odpadů umožnit také fandům sportu!

b7 trideni