Velká festivalová seznamka – díl 1.

Festivaly se kvapem blíží, předprodeje vstupenek se rozjíždějí. Ty už určitě uvažuješ nad tím, které lupeny nakoupit. Čistý festival ve spolupráci se Samosebou.cz ti pomohou lépe se orientovat v letošní nabídce čistých festivalů. Tedy těch, které se rozhodly umožnit návštěvníkům třídění odpadů. Navíc máme k dispozici hromadu vstupenek na všechny akce, které budeme představovat. Ty budeme postupně během jara a léta pouštět do soutěží. V dnešním prvním dílu Ti představíme dvě akce, které v letošním roce otevřou festivalovou sezónu – festivaly Votvírák a Hudbou pro UNICEF

1. VOTVÍRÁK

V pátek 14. června po poledni se to oficiálně rozjede! Na letišti v Milovicích, nějakých 25 kilometrů od Prahy, si užijete „votevření“ české festivalové sezóny společně s dávkou skvělých českých a slovenských kapel. Je to k neuvěření, ale v Milovicích se uskuteční již sedmý ročník festivalu, který už počtvrté umožní třídění odpadů v rámci projektu Čistý festival.

Zajímavostí je, že jenom za poslední dva roky se podařilo návštěvníkům Votvíráku vytřídit přes 6 tun odpadu a v tom více než 100 000 plastových kelímků. Taky díky tomu se návštěvníci mohli na Votvíráku vychutnat tu pravou festivalovou atmosféru a užít si parádní kapely. V letošním roce to nebude jiné a věříme, že návštěvníci ocení jednu skvělou novinku. Za třídění dopadu každého odměníme internetem zadara! Vedle stánku Čistý festival najdeš letos poprvé skvělé posezení s wi-fi zónou, kde budou mít naše hostesky připraveny několik tabletů. Pokud k nám přineseš určené množství třeba plastových kelímků, budeš moci sednout na net a podělit se online přímo z fesťáku o své zážitky.

Skvělé zážitky Ti přinesou taky kapely na pódiích. Pořadatelé zatím oznámili několik hvězd. Tady musíme dodat, že letošní Votvírák bude díky obsazení jeden z nejlepších v dosavadní historii. Pořadatelé potvrdili účast kapel Kryštof, Vypsaná fixa, No Name, Wohnout nebo UDG, hopeři si nenechají ujít projekty, které představí Ektor & DJ Wich nebo Vec a Škrupo.

Termín konání:
14.6. – 16.6.2013 (do neděle cca 4:00 ráno)

Místo konání:
Milovice (letiště)

Oznámené kapely:
Kryštof, Vypsaná fixa, No Name, Wohnout, UDG, Rybičky 48, Harlej, Ivan Mládek, Visací zámek, Metalinda, Škwor, Katapult, Ektor & DJ Wich, Vec & Škrupo a další …

Vstupenky:
185 Kč (do 31.3.) na oba dny – Ticketpro a Ticketstream

Další výdaje:
parkovné 250 Kč a kemp 100 Kč (pátek – neděle)

Internetové stránky:
www.votvirak.cz

chinaski votvirak
Vloni to na Votvíráku rozjeli Chinaski, letos budou headlinery Kryštof

2. HUDBOU PRO UNICEF

Na skvělou rodinnou atmosféru se mohou těšit všichni, kteří se vydají o víkendu 14. a 15. června do Tišnova, města vzdáleného 25 kilometrů od Brna. Hudbou pro UNICEF se v minulém roce zapojil do projektu Čistý festival poprvé a nadchl nás hned dvakrát. Nejprve jsme byli překvapeni přímo na místě. Tam jsme zjistili, že se ve stínu Brna koná úžasná akce se spoustou skvělých kapel a milých lidí. Druhé překvapení nás čekalo na podzim, když jsme vyhlašovali nejlepší čisté festivaly. Festival Hudbou pro UNICEF totiž společně s Rock for People získal titul nejlepší čistý festival roku 2012. Průměrný návštěvník totiž v průběhu festivalu vytřídil téměř čtvrt kila odpadu.

Hlavní argumenty, proč se vydat během třetího červnového víkendu do Tišnova, jsou dva. Zaprvé veškerý výtěžek ze vstupného putuje na podporu očkovacích programů při UNICEF, což je fond Organizace spojených národů určený na podporu a ochranu dětí v chudých zemích. Navíc pořadatelé festival připravují bez nároku na svůj vlastní honorář. Druhým argumentem je skvělý program, v rámci kterého se představí Jan Budař, Jaroslav Uhlíř, Katarína Knechtová, Mandrage, Charlie Straight nebo skvělí Tap Tap, což je kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu.

Termín konání:
14.6. – 15.6.2013

Místo konání:
Tišnov (letní kino)

Oznámené kapely:
Jan Budař, Jaroslav Uhlíř, Katarína Knechtová, Mandrage, Charlie Straight, Tap Tap a další

Vstupenky:
v předprodeji od března, cena zatím neoznámena

Internetové stránky:
www.hudbouprounicef.cz

taptapTap Tap vystoupili na Hudbou pro UNICEF také v roce 2012