Velká festivalová seznamka – díl 2.

Pondělní festivalová seznamka je tady. Dnes představujeme další dva letní festivaly, které budou v letošním roce zapojeny do našeho projektu Čistý festival. A co více, už zanedlouho budete moci díky Čistému festivalu a Samosebou.cz vyhrát na tyto festivaly spoustu lupenů! Překvapení přichystal pro své věrné návštěvníky festival JamRock. Ten se na tradičním plácku v Žamberku odehraje až o prvním prázdninovém víkendu. Takže si hlavně vy, kteří chodíte ještě do školy, vychutnáte akci úplně stoprocentně, aniž byste museli v pondělí po festu zasednout s kocovinou do lavice. Překvapení jsme přichystali také my. Nově totiž bude mezi Čistými festivaly zařazena znovuobrozená tradiční akce Budišovské Letnice. Jedná se o festival, který se před rokem 1989 odehrál přesně 31 krát. V posledních dvou letech se tuto skvělou akci podařilo obnovit a znovu nakopnout, přičemž letos to už vypadá na hodně dobrý ročník. A u toho nemůže Čistý festival chybět.


JAMROCK

Kdo by to byl býval řekl, že se z Jamrocku, který se poprvé konal na rozbahněném poli za Žamberkem teprve před několika málo lety, stane kultovní akce s kouzlem tří dnů života navíc. Tenhle východočeský Woodstock si získal za krátkou dobu pověst skvělé přátelské akce, což my z Čistého festivalu můžeme jenom potvrdit. V Žamberku se letos sejdeme až na konci června, přesněji od čtvrtku 27.6. do soboty 29.6. To ale rozhodně nebude vadit školákům, kteří si díky posunutému termínu mohou maximálně užít začátek prázdnin.

S Čistým festivalem se na JamRock vydáváme už počtvrté a musíme zdůraznit, že se tam vydáváme moc rádi. JamRock je totiž akce s hodně příjemnou atmosférou, kde se lidi naučili už dávno třídit odpady a užívat si absolutně čistého festivalového areálu. Letos do Žamberku kromě hromady dárků a piv, které budeme rozdávat za třídění odpadů, přivezeme taky naší novinku. Skvělou chilloutovou zónu s wi-fi pokrytím. Takže až si budeš chtít odpočinout, tak si můžeš lehnout na naší trávu vyrobenou z recyklovaných plastů a nasdílet na prostřednictvím našich tabletů svoje zážitky.

Nouze nebude o skvělé kapely. Pořadatelé nám jich prozradili zatím několik s tím, že v jednání jsou poměrně zvučná zahraniční jména. Ale těch se dočkáme až za několik týdnů. Netradičně nejprve představíme dva body programu, které nejsou až zase tak koncertní. Na JamRocku se totiž představí show Na stojáka, ale také Peter Freestone. To nás překvapilo obrovsky, protože se jedná o osobního manažera jednoho z nejvýraznějších zpěváků v historii – Freddieho Mercuryho.

A kapely? Těšit se můžete na Kryštof, kteří minulý týden vyprodali haly v Opavě a Ostravě (na oba koncerty si našlo cestu přes 15 000 lidí!), ale také na Tatabojs. Ti ve spolupráci se Samosebou.cz připravují recyklovanou verzi singlu Pěšáci, která bude představena přesně za týden, v pondělí 25. února. Celý remake této skladby byl zahrán na hudební nástroje, které byly vyrobeny z recyklovaných materiálů. Takže je opravdu na co se těšit!

České „superkapely“ doplní experimentátor Cirkus Ponorka, Vladimír Mišík s kapelou Flamengo, západočeští Škwor a nebo miláčci žamberského publika Tři sestry. Kromě domácích hvězd se na JamRocku setkáte s italskými Bella Donna nebo rakousko-německými The Wu.

Termín konání:
14.6. – 16.6.2013

Místo konání:
Žamberk (pod Rozárkou)

Oznámené kapely:
Kryštof, Tatabojs, Bella Donna (It.), The Wu (Rak.), Desperadoz (Něm.), Tři sestry, BSP, Vladimír Mišík a Flamengo, Škwor, O5 a Radeček, Cirkus Ponorka, Cocotte Minute, Schodiště a další.

Vstupenky:
450 Kč na tři dny – Ticketstream

Další výdaje:
kemp (čtvrtek – neděle)

Internetové stránky:
www.jamrock.cz

klus tomas jamrock
Před rokem na JamRocku nadchl Tomáš Klus, bude Richard Krajčo lepší?

BUDIŠOVSKÉ LETNICE

Když zajdete za vašimi rodiči, tak vám při vyslovení názvu Letnice určitě začnou vyprávět spoustu zážitků z festivalu, na kterém se léto vítalo už před rokem 1989. Protože v době minulé nebylo moc možností, kde si užít venkovní koncerty, byly Letnice doslova proslulé a navštěvovaly je desetitisíce diváků z celé Moravy. Je skvělé, že se podařilo oživit tradici festivalu, který se koná v Budišově nad Budišovkou, městečku v Oderských vrších na půli cesty mezi Olomoucí a Ostravou.

Pořadatelé se v posledních letech snaží s velkou energií navázat na skvělou tradici Letnic, kdy se na ně jezdilo především za hudebními hvězdami minulé éry. Mezi ně patřili třeba legendární Jiří Schelinger nebo Věra Špinarová. V roce 2011 proběhl první ročník obnovených Letnic. V rámci letošního 34. ročníku se akce poprvé zapojí do projektu Čistý festival a společně tak budeme v Budišově třídit odpady za odměny.

Přestože Letnice proběhnou až za čtyři měsíce, oznámili již pořadatelé část programu. Stejně jako na JamRocku se mohou návštěvníci těšit na Vladimír Mišíka, ten zde však nevystoupí s kapelou Flamengo, ale s projektem ETC. Na pódiu se objeví také Mňága a Žďorp, tedy parta z Valašského Meziříčí, která si k loňským 25. narozeninám nadělila recyklovanou desku Dáreček. Z Polska na Letnice dorazí kapela Crystal Viper, z nedaleké Opavy a Ostravy pak kapely Kofe-in a Legendy.

Budišovské Letnice jsou zajímavé taky tím, že program nestavějí pouze na hudebních vystoupeních, ale také na doprovodném programu, který je zajímavý pro celé rodiny. V mezinárodní soutěži se na Letnicích představují řezbáři s motorovou pilou, do areálu by měli dorazit také motocykloví veteráni.

Termín konání:
21.6. – 22.6.2013

Místo konání:
Budišov nad Budišovskou (areál kempu)

Oznámené kapely:
Vladimír Mišík a ETC, Mňága a Žďorp, Crystal Viper (PL), Legendy se vrací, Kofe-in, George and Beathovens a další

Vstupenky:
150 Kč na oba dny – předprodej od 1.5.2013

Další výdaje:
stanové městečko (50 Kč) nebo kemp (110 Kč stan a 70 Kč osoba/noc)

Internetové stránky:
www.budisovskeletnice.cz