Seznamka No. 4: Exkluzivně představujeme hvězdu Rock for People!

Čistý festival pomáhá českým open-airům s tříděním odpadů již šestým rokem. Díky tomu se k nám čas od času dostanou exkluzivní informace přímo z festivalů. A to je přesně případ dnešní festivalové seznamky. Rock for People nám jako prvním poslal podrobné info o bosenské odpalovačce Dubioza Kolektiv, která vystoupí v rámci warm-up turné festivalu v dubnu. Se zajímavými zprávami za námi přispěchali také pořadatelé Přeštěnického open-airu, který se uskuteční od 11. do 13. července, tedy necelý týden po Rock for People.

ROCK FOR PEOPLE

Určitě jste si všimli, že náš projekt Čistý festival, který pečuje o třídění odpadů na letních akcích, se již nějaký ten rok intenzivně podílí také na skvělém systému třídění odpadů na Rock for People. Proto se za poslední dva roky podařilo na festivalu vytřídit téměř 50 tun plastů, papíru, skla a plechu. Čistý festival a Samosebou.cz se však nepodílí jen na samotném třídění odpadů. V minulém roce jsme na Rock for People například přitáhli skvělou bubenickou performanci Recyklas, která po velkém úspěchu vystoupí s novým programem také v roce 2013. Díky skvělé spolupráci našeho projektu s festivalem nám navíc pořadatelé poskytli exkluzivní informaci, kterou přinášíme na svět jako první.

Rock for People se totiž rozhodl vyjet v dubnu za svými fanoušky do všech koutů České republiky s warm-up party, na kterých vás zahřeje skvělá Dubioza Kolektiv. Tahle žluto-černá balkánská úderka se již několikrát představila na českých festivalech a pokaždé dokázala neskutečně hypnotizovat a rozeskákat davy pod pódii. Parta z bosenského Sarajeva představí smršť kytarových rifů smíchanou s dubem, reggae, rapu a rocku. Všechny tyto žánry nakonec na čtyřech koncertech smíchá s horkokrevným balkánským folklorem. Turné Dubiozy Kolektiv proběhne v pražském Paláci Akropolis, v Divadle Pod lampou v Plzni, ve Flédě v Brně a v ostravské Rock And Roll Garage. Ředitel festivalu Rock for People Michal Thomes zve všechny fanynky a fandy festivalu Rock for People: „Miniturné Dubiozy bereme jako spanilou jízdu za našimi fanoušky. Co koncert, to večírek Rock for People s festivalovou atmosférou, výzdobou a samozřejmě hudbou. Podobné projekty, kdy se potkáváme se stovkami věrných i nových návštěvníků našeho festivalu, chceme dále rozvíjet a hledat nové formáty.“

ROCK FOR PEOPLE WARM-UP 2013
DUBIOZA KOLEKTIV

23.4. Praha – Palác Akropolis
24.4. Plzeň – Pod lampou
25.4. Brno – Fléda
26.4. Ostrava – Rock´n´Roll Garage

Samotný festival proběhne od úterka 2. července na již tradičním místě – letišti v Hradci Králové. Vy, kteří pravidelně sledujete web a Facebook festivalu, jste již určitě postřehli celou řadu zahraničních a domácích hvězd, které se během čtyř dnů povalí na největší český festival. Zatím největší oznámenou hvězdou jsou američtí Queens of the Stone Age a asi hlavní otázkou zůstává, zda si nimi vystoupí bubeník Nirvany a frontman Foo Fighters David Grohl. Dalšími peckami, které do Hradce dorazí ze zahraničí jsou úderní Papa Roach, comeback po třech letech uskuteční Billy Talent, na místo činu se vrátí také Klaxons. „Skákací talent“ všech návštěvníků RFP prověří neuvěřitelně energičtí Gogol Bordello nebo Parov Stelar Band. Ve stínu zahraničních kapel nebudou chtít zůstat domácí Kryštof, kteří v únoru hráli ve čtyřech českých vyprodaných halách před téměř 40 000 diváky! Posledními přírůstky v line-upu oznámenými pořadateli o uplynulém víkendu jsou Aneta Langerová a Pipes and Pints.

Termín konání:
2.7. –5.7.2013

Místo konání:
Hradec Králové (letiště)

Oznámené kapely:
Quens of the Stone Age, Papa Roach, Billy Talent, Gogol Bordello, The Parov Stelar Band, Klaxons, A Day to Remember, Hacktivist, Kryštof a dalších osm českých kapel najdeš na stránkách festivalu

Vstupenky:
1400 Kč na čtyři dny (do vyprodání edice 3000 ks), 1800 Kč na místě, předprodej Ticketsforpeople.cz

Další výdaje:
Stanové městečko (350 Kč / 5 dní), parkovné. Kyvadlová doprava a koupání v rybníku bude zdarma!

Internetové stránky:
www.rockforpeople.cz

dubioza kolektiv rfp

Dubioza Kolektiv zařídí warm-up pro RFP


PŘEŠTĚNICE OPENAIR MUSICFEST

Jihočeský festival Open Air Musicfest Přeštěnice se letos uskuteční ve dnech 11. až 13. července opět na tradičním místě nedaleko Milevska. Právě tam začala jeho třináctiletá historie, během které se této akce zúčastnily stovky převážně rockových skupin z Čech a zahraničí. Program se bude odehrávat celkem na pěti scénách. Ke třem hudebním přibude taneční a divadelní stage.

Na malebné jihočeské louce vystoupí například legenda českého rocku David Koller, dále pak Krucipüsk, Prago Union, Michal Hrůza, Wohnout nebo Blue Effect. Zahraničním headlinerem je potvrzena momentálně nejlepší rakouská skupina Kontrust. Návštěvníci se mohou těšit také na taneční skupinu IYASA z africké Zimbabwe. „Za dobu své existence se pro hudební fanoušky stala Přeštěnice synonymem opravdového festivalu uprostřed lesů, luk a strání. To nás vedlo k myšlence udělat z našeho festivalu takové menší české Glastonbury,“ říká za pořadatele s nadsázkou Josef Kašpar.

Právě ke kapele Wohnout, která se letos do Přeštěnic vrátí, se váže jedna z nejzajímavějších historek za uplynulých 12 let konání festivalu. V roce 2008 stihli Wohnouti v rámci svého koncertu odehrát pouze dvě skladby. Těsně před půlnocí totiž nastal tak obrovský liják, že během několika vteřin bylo celé pódium pod vodou. Wohnouti hráli právě „… do řeky vlila se Ganga“, zatímco na pódium opravdu teklo obrovské množství vody za všech možných stran. Koncert zůstal pochopitelně nedokončený, jedinou mokrou vzpomínku představuje videozáznam na Youtube.

Termín konání:
11.7. –13.7.2013

Místo konání:
Přeštěnice (u Milevska)

Oznámené kapely:
Kontrust (Rak.), Iyasa (Zim.), GFF (Něm.), David Koller, Wohnout, Michal Hrůza, Krucipüsk, Blue Effect, Prago Union, Rybičky 48 a desítky dalších interpretů na stránkách festivalu

Vstupenky:
590 Kč na tři dny (do 490 Kč při nákupu 5 ks a více), předprodej Ticketart, Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal

Další výdaje:
Parkovné (150 / 250 Kč), kemp čtvrtek 17:00 – neděle 15:00, koupaliště 25 Kč

Internetové stránky:
www.prestenice.cz

logo prestenice2013