Seznamka No.5: Colours of Ostrava budou barevnější a šetrnější k nohám

V minulém roce byli návštěvníci Colours of Ostrava možná ještě více než hudebním programem uneseni barevně prosvíceným industriálním areálem. Pravda, spousta lidí si na kamenném podkladu zničila boty. To se má letos ale podle pořadatelů festivalu, který bude již popáté usilovat o titul ČISTÝ FESTIVAL, zásadně změnit.

V oblasti Dolních Vítkovic se letos kromě našeho stánku Čistý festival, kde již tradičně budete třídit odpady za odměny, setkáte také s větším množstvím barevných košů na třídění odpadu. A pozor, pokud vás u nich přistihnou třídit naše hostesky, dostanete zajímavý dárek. Větší množství barevných košů však není jedinou novinkou na Colours of Ostrava. Návštěvníci, které v minulém roce bolely nohy z všude přítomného kamení mohou zajásat. Podle organizátorů festivalu bude struskou pokryta daleko menší plocha a navíc kameny budou jemnější.

Pořadatelé Colours se rozhodli v letošním roce také zlepšit propustnost celého areálu. Do léta má být v bývalé průmyslové oblasti Dolní Vítkovice odstraněno několik starých budov, čímž vzniknou nové možnosti pro průchod areálem. Díky tomu se zvětší kapacita areálu na 45 tisíc diváků. Doposud bylo prodáno zhruba 10 000 vstupenek, takže „pár“ jich ještě v prodeji zbývá. Ale pozor, jen do konce března budou k mání za cenu 1650 korun. Soutěživé jedince samozřejmě nezklame Čistý festival. Do července mezi Vás vypustíme pěknou spoustu vstupenek v rámci našich tradičních soutěží.

Tiken Jah Fakoly

Tiken Jah Fakoly

A na co se můžete těšit vy, kteří se do Ostravy 18. července vydáváte za dobrou zábavou? Na celkem 11 scén a 200 učinkujících, z nichž již byla celá řada odhalena. Například minulý týden pořadatelé představili velkou africkou reggae hvězdu Tikena Jaha Fakolyho. Tento hudební rebel z Pobřeží Slonoviny si ve svých skladbách nebere servítky z politických a sociálních poměrů v Africe. Zajímavostí je, že Fakoly velkou část svých honorářů věnuje na charitu, především pak na stavbu škol. V rámci 12.ročníku Colours od Ostrava se můžete těšit na comeback Jamieho Culluma, mezi velké hvězdy patří také Damien Rice nebo Sigur Rós. Speciální show na Colours připravují Tata Bojs, především starší návštěvníci zavzpomínají na 90. léta s kapelami Pražský výběr a Wanastowi Vjecy.

Termín konání:
18.7. –21.7.2013

Místo konání:
Ostrava (Dolní oblast Vítkovic)

Oznámené kapely:
Sigur Rós (Island), Tomahawk (USA), Jamie Cullum (UK), Damien Rice (UK), Asaf Avidan (Izrael), Woodkid (Francie), Rokia Traoré (Mali), Inspiral Carpets (UK), Tiken Jah Fakoly (Pobřeží slonoviny), Jon Hassell (USA), Sara Tavares (Portugalsko), Submotion Orchestra (UK), Skip The Use (Francie), Acoustic Africa (Pobřeží slonoviny, Kamerun, Mali), Fanfara Tirana meets Transglobal Underground (UK / Albánie), The Bots (USA), Maria Peszek (Polsko), Ladi6 (Nový Zéland), Sam Lee (UK), Aziz Sahmaoui & University of Gnawa (Maroko), Savina Yannatou & Primavera en Salonic (Řecko), Dhafer Youssef (Tunisko), Anna Maria Jopek (Polsko), Mama Marjas (Itálie), Irie Révoltés (Německo), Red Baraat (USA), Russkaja (Rakousko), Tata Bojs, Zrní, Umakart, Květy, Pražský výběr, Sunflower Caravan, Psí vojáci, The Prostitutes, Luno, Pipes and Pints, Xindl X, Wanastowi Vjecy (vše CZ)

Vstupenky:
1650 Kč na 4 dny (do 31.3.) Ticketpro a Eshop.colours.cz

Další výdaje:
Stanové městečko 100 Kč stan + 100 Kč osoba, parkovné 500 Kč

Internetové stránky:
www.colours.cz