Seznamka No 6: Po úspěšné liberecké premiéře chystá Benátská noc velkolepou reprízu

Benátská noc je tradiční festival, který si dlouholetí návštěvníci neodmyslitelně spojili s Malou Skálou. Proto v minulém roce všichni s napětím očekávali, jak se povede přesun do areálu Vesec na okraji Liberce. Premiéra v novém prostředí pod Ještědem byla skutečně skvělá. Jak dopadne druhý ročník v novém prostředí? Mnohé prozrazuje náš pondělní seriál.

Přijedou Blur? Pořadatelé mlčí.

Šéf pořádající agentury Pavel Mikez nám prozradil, že 21. ročník se bude snažit návštěvníkům nabídnout ještě více kvality a pohodlí, než doposud. „Budeme mít jednu hlavní scénu a jednu odpočinkovou, na které se budou umělci střídat. Fanoušci tak nebudou muset pobíhat od jednoho podia ke druhému, naopak budou mít možnost si vychutnat každé vystoupení naplno. Myslím, že dobrá pověst, velikost a úspěšnost festivalu není o obrovském počtu kapel na mnoha podiích. Rozšířit chceme také nabídku volnočasových aktivit, chceme i hodně adrenalinové, ale uvidíme, jak všechna jednání dopadnou.“ Jednou z hlavních spekulací související s letošní Benátskou nocí je vystoupení legendární britské kapely BLUR. Pavel Mikez však šum kolem těchto londýnských chlapíků utnul jednoznačně slovy: „To bohužel zatím nemohu definitivně potvrdit“.

Zlatý servis zahrnuje masáž a stan s výzdobou

Pokud byste náhodou vyhráli ve Sportce, nebo vám šéf dá k výplatě mimořádnou prémii, pak pro vás máme tip. Specialitou Benátské noci a současně českou festivalovou raritou je tzv. GOLDEN TICKET. Vstupenka s limitovaným nákladem 100 kusů za cenu 9 990 korun, v rámci které si ve Vesci užijete opravdové pohodlí. Představte si, že na Benátskou noc přijedete na speciální V.I.P. parkoviště, budete odbaveni samostatným přednostním vstupem, pak se ubytujete v klimatizovaném stanu s kobercem, výzdobou a s výhledem na hlavní scénu. Až vás omrzí koncerty, tak se vyvalíte do gauče nebo na relaxační lehátko s masáží, zapnete si plazmovku, zavoláte si obsluhu baru, nebo požádáte hostesku, aby vám přinesla něco na zub z rautového stolu. O tom, že zlatá vstupenka zahrnuje opravdu vše, svědčí také osvětlené splachovací záchody. Takže žádné „voňavé“ budky. Pokud budete mít přes veškerý luxus chuť vydat se mezi lidi, pak vězte, že pivo a nealko budete mít během celého festivalu zdarma.

Zahájení festivalu obstará jedinečný koncert Mekyho se symfoniky

Čtvrteční večírek pro nedočkavé a celý festival Benátská noc letos zahájí mimořádný koncert. 25. července vystoupí na Benátské noci Meky Žbirka společně se symfonickým orchestrem. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost vychutnat si skvělý zážitek, který byl k vidění doposud pouze jednou – před čtyřmi měsíci v pražské O2 aréně v rámci Žbirkova narozeninového koncertu. Právě pro ten Miro Žbirka ve spolupráci se symfoniky připravil speciální aranže uzpůsobené pro orchestr. Na Benátské noci tak budou mít diváci jednu z mála možností užít si tuto jedinečnou show.

blur
Vystoupení Blur nemůžeme zatím potvrdit (Foto: blur.co.uk)

Termín konání:
25.7. –28.7.2013

Místo konání:
Liberec – areál Vesec

Oznámené kapely:
Sunrise Avenue (Finsko), Monkey Business, Iné Kafe, N.O.H.A., Peter Bič Project, Meky Žbirka, David Koller, Alkehol, Anopheles, Argema, BSP, Citron, David Deyl, Debillheads, Desmod, Harlej, Komunál, Metalinda, Marek Ztracený, Memphis, Pipes and Pints, Rattle Bucket, Root, Těžkej pokondr, Walda Gang, XIII. století

Vstupenky:
1090 Kč na 4 dny, 2990 Kč (VIP), 9990 Kč (Golden) v sítích Ticketportal a Ticketart

Další výdaje:
Stanové městečko 300 Kč osoba (350 Kč na místě) od čtvrtku do pondělí (stan v ceně), parkovné 150 Kč

Internetové stránky:
www.benatskanoc.cz