Seznamka No 7: Sázavafest uzrál a stěhuje se zpět k řece Sázavě. Jaký bude?

Na světě byste asi marně hledali festival, který se během třinácti ročníků čtyřikrát stěhoval. V Česku je ale možné všechno. Pokud se tedy chcete letos chcete vydat na Sázavafest, tak si nekupujte jízdenky do Benešova, ale do Světlé nad Sázavou.

Na úvod si pojďme v krátkosti připomenout územní vývoj Sázavafestu:

2001 Týnec nad Sázavou
2002-2006 Sázava
2007-2010 Kácov
2011-2012 Benešov

2013: Světlá nad Sázavou je to pravé místo

Nyní v roce 2013 pořadatelé našli prý konečně TO MÍSTO, které je jediné, pravé a ořechové. Rozhodnete-li si koupit třídenní vstupenku za rozumných 690 korun (do konce března), pak si užijete zkrácenou dovolenou v jedinečném prostředí zámeckého lesoparku přímo u řeky Sázavy. Jak říká hlavní pořadatel Pavel Kloupar: „Čas uzrál na to, abychom fanouškům dopřáli to nejlepší místo pro Sázavafest. Místo zámeckého parku u řeky v srpnovém létě nabídne osvěžující lesní vánek nad posekanými trávníky, lavičky u rybníčků a cestičky pod staletými stromy s majestátným stínem.“ Co myslíte? Nezní to lákavě?

Letos s opravdovou hospodou ve znamení Švejka

Aby se festival zcela propojil s Posázavím, rozhodli se pořadatelé ohlásit rovněž patrona celého Sázavafestu. Tím je Martin Hašek. Nejedná se však o toho fotbalistu, jak by si mohla myslet především mužská část čtenářů, ale o regionálního patriota, hostinského a muzikanta. No a to hlavní, jeho děda je ten Jaroslav Hašek, který napsal příběhy o vojákovi Švejkovi. Aby byla švejkovská idyla úplně dokonalá, musí být ve festivalovém areálu také hospoda. O tu se postará pivovar Gambrinus, který je letošním pivním partnerem Sázavafestu. Ve spodním patře speciálního „hospostanu“ vám milí lidé načepují dobré pivko, zatímco z horního patra hospody budete mít přímý výhled na hlavní scénu.

Falco ožije na jeden večer

A co se bude odehrávat na čtyřech pódiích? Tak za prvé. Festival bude opět multižánrový. Proto nebude chybět tradiční taneční hala, kterou bude produkovat taneční label Dance Mania. Kromě projektu JASPER FORKS alias U96 se v hale představí například talentovaný chorvatský DJ a producent PYERO, nebo velmi populární rakouská DJane PETTY JOY, která momentálně ve světových hitparádách boduje s hitem „Allez Allez“. Za druhé: Sázavafest nezklame příznivce tradičních festivalových českých a slovenských kapel. Ano na festivalu nebudou chybět Kryštof, Tata Bojs, No Name, Visací zámek, UDG, Vypsaná fixa, Mandrage, Peter Bič Projekt atd. atd. A za třetí. Přijedou také kapely zpoza hranic Česka a Slovenska. Těšit se můžete třeba na původní kapelu rakouské legendy Falca, která vystupuje pod jména Falco Tribute Band.

falco
Falco is not dead. Ožije na Sázavafestu.

Termín konání:
1.8. –3.8.2013

Místo konání:
Světlá nad Sázavou – zámecký lesopark

Oznámené kapely:
Dub FX (Austrálie), Jasper Forks (Německo), Falco Tribute Band (Rakousko), Celeste Buckingham (Slovensko), Petty Joy (Rakousko), Lyre Le Temps (Francie), Mr. Dero & Klumzy Tung (Rakousko / UK), Pyero (Chorvatsko), Hanne Kolsto (Norsko), Paula & Karol (Polsko), No Name, Tata Bojs, Peter Bič Project, Kryštof, Portless, Mandrage, Xindl X, Blue Effect, Vypsaná fixa, UDG, Jiří Schmitzer, Rybičky 48, Wohnout, Sto Zvířat, Koblížci a další

Vstupenky:
690 Kč na 3 dny v síti Ticketportal (do 31.3.2013)

Další výdaje:
Parkovné (250 Kč ), stanové městečko (250 Kč / osoba)

Internetové stránky:
www.sazavafest.cz