Seznamka No. 8 Západní Čechy budou hostit nový ambiciózní fesťák. Čistý festival je u toho!

Před dvěma lety se v Domažlicích konal první ročník festivalu Chodrockfest. Obrovský zájem diváků nakopl pořadatele takovým způsobem, že na letošní rok chystají doslova a do písmene megafestival. Naopak Povaleč ve Valči potěší ty „festomily“, kteří si rádi užijí letní festivalový klídek a pohodu.

Čím hezčí barvu papírového náramku máte, tím větší jste povaleči

Ve Valči si vůbec užijete primovní festival. Atmosféra je tam rodinná, pořadatelé jsou milí a barva pásky na vaší ruce ukazuje, jak moc velcí povaleči jste. Jak je to možné? Vstupné na festival je totiž dobrovolné, přičemž minimální doporučená částka je 150 korun. Můžete ale zaplatit i více a tím si vysloužit pěknější barvu identifikační pásky. A navíc si díky tomu vysloužíte taky více drinků na barech zdarma. Právě bary tvoří důležitou součást příjmů pořadatelů, kteří každoročně na třech pódiích představují kolem 45 kapel, 60 djs nebo 12 divadel. Proto můžete podpořit festival i tím, že si nebudete sebou vozit vlastní jídlo a pití, a uděláte u povalečů nějakou tu útratu. Skvěle mají ve Valči vymyšlenou také čistotu areálu a kempu. V rámci areálu skvěle funguje náš projekt Čistý festival, takže se s nepořádkem na zemi skoro vůbec nesetkáte. Navíc každé auto, které dorazí do kempu, dostane dva pytle – jeden žlutý na plasty a druhý na směsný odpad. Přitom osádka vozu zaplatí zálohu 100 korun, která sejí vrátí, když na konci festivalu přinese hezky nazpět naplněné pytle s tříděným plastem a se směsákem.

Do roka a do dne se v Domažlicích zrodí velký festival

Čistý festival se v srpnu podívá úplně poprvé do chodského regionu, přesněji do Domažlic. Zde současně s Chodskými slavnostmi a Vavřineckou poutí probíhá velice ambiciózní festival CHODROCKFEST, který za poslední dva roky narostl do velkých rozměrů. Jako by si pořadatelé dávali záležet na staré známé chodské hlášce „do roka a do dne“. Každý rok totiž pracují na dalším skvělém ročníku festivalu a výsledek je vidět. Festival se letos odehraje opět na dvou scénách v netradičním prostředí jízdárny. Koně budou ale ve stájích proto si na festival neberte jezdecké boty. Lepší budou spíše plážové žabky, protože povrch areálu tvoří z velké části písčitá terasovitá pole. A pódia? Pódia zaplní československá špička v čele s No Name, Kryštof, Vypsanou fixou a Wohnouty. Tak co, vydáte se do západních Čech mrknout na skvělý nový festival společně s námi?

vypsanafixa

Na Chodrockfestu se můžete těšit na Márdiho (foto:Luděk Krulikovský)

POVALEČ

Termín konání:
2.8. –4.8.2013

Místo konání:
Valeč u Karlových Varů – zámecký areál

Oznámené kapely:
Bude oznámeno 45 kapel, 60 djs, 12 divadel

Vstupenky:
Vstup je dobrovolný – doporučená cena 150 Kč – v ceně jeden nápoj zdarma

Další výdaje:
Jídlo a pití na barech je zdrojem příjmů pořadatelů – vše ostatní je zdarma

Internetové stránky:
www.povalec.cz

CHODROCKFEST

Termín konání:
9.8. –10.8.2013

Místo konání:
Domažlice – jezdecký areál

Oznámené kapely:
Arakain, Komunál, Krucipüsk, Kryštof, Mandrage, No Name, Vypsaná fixa, Wohnout

Vstupenky:
350 Kč na 2 dny (300 Kč jednodenní) v síti Tickets Westmusic

Další výdaje:
Parkovné (150 Kč), stanové městečko (50 Kč / stan) – stanování je zdarma k parkovnému

Internetové stránky:
www.chodrockfest.cz