Seznamka No. 9: Pražské čisté festivaly se stěhují ze Střeleckého ostrova

V letošním roce se s dárky a tříděním odpadů vydáváme dvakrát do Prahy. Na konci června se tradičně objevíme na United Islands, v polovině srpna pak navštívíme festival Prague Pride. Obě akce měly v minulých letech svůj středobod na Střeleckém ostrově. V letošním roce však toto místo v srdci Prahy prochází rekonstukcí, proto hledají oba festivaly azyl. Kde tedy budou?

O „Ostrovech“ můžeme jistě napsat, že budou zahájeny již ve čtvrtek
20. června tradiční klubovou nocí. Přesný program včetně míst konání je v tuto chvíli ještě ve stádiu přípravy, takže neumíme být přesnější. Co se týče tradičního pátečního a sobotního programu, tak je vše ještě zamotanější. Pořadatelé stále hledají náhradní místo konání, které by se návštěvníkům líbilo minimálně stejně, jako tradiční Střelecký ostrov. Jedinou jistotou tak zůstává to, že menší scéna bude opět na Kampě. Přestože se festival má uskutečnit přesně za dva měsíce, tak pořadatelé zatím nezveřejnili jediné jméno vystupujících interpretů.

Jasnější zprávy máme o Prague Pride, jejíž hlavní programový den proběhne 17.srpna. Jak říkají pořadatelé, jedná se o nejteplejší den v roce. V rámci této teplé soboty se můžete těšit nejen na famózní, barevný a veselý karnevalový průvod, který projde centrem Prahy z Václavského náměstí, ale také na koncert, který bude navazovat na průvod. Můžete se těšit na vystoupení současných domácích i zahraničních interpretů, DJ scénu a JarmarQ neziskových organizací.

Největší středoevropský festival představující homosexuální komunitu bude zahájen již 12. srpna a ptovrvá do 18 srpna. V Praze se v průběhu celého týdne uskuteční desítky kulturních akcí, které představí život LGBT komunity v celé její pestrosti – divadelní a filmová přestavení, výstavy, koncerty a samozřejmě mnoho párty po celé Praze. Ředitel festivalu Czeslaw Walek pro Čistý festival upřesnil: „Letošní Prague Pride bude mít mnoho novinek. Návštěvníci se mohou třeba těšit na lounge zónu na Piazzetě Národního Divadla, která bude otevřená po celou dobu festivalu. Výstava TransgenderMe se přesouvá do Galerie Národní Technické Knihovny. Změnili jsme trasu průvodu i místo koncertu. Myslím, že návštěvníci budou nadšení z lineupu koncertu. Každý rok se snažíme festival vylepšovat a jsem přesvědčený, že letos se nám to rozhodně podaří, a návštěvníci Prague Pride budou spokojeni.”

wenceslav square
Prague Pride v roce 2012 odstartovala na Václavském náměstí

UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY

Termín konání:
20.6. –22.6.2013

Místo konání:
Praha – centrum

Oznámené kapely:
Bude oznámeno

Vstupenky:
Vstup je zdarma, festival podpoříte nákupem Partner Passu

Další výdaje:
Nejsou

Internetové stránky:
www.unitedislands.cz

PRAGUE PRIDE

Termín konání:
12.8. –18.8.2013

Místo konání:
Praha – centrum

Oznámené kapely:
Bude oznámeno

Vstupenky:
Vstup je zdarma

Další výdaje:
Nejsou

Internetové stránky:
www.praguepride.cz