Seznamka No. 10 : Rasmus popřejí v Kadani ke kulatinám

Kadaňskému Rockfestu Vysmáté léto přijedou k letošnímu 10.jubilejnímu ročníku popřát nejen české ale i zahraniční hvězdy v čele s finskými The Rasmus!

V sobotu 20. července se do podmanivého kadaňského podhradí sjedou a na třech scénách vystoupí více než dvě desítky hudebníků ze všech koutů naší republiky, Holandska, Německa, Finska i Velké Británie! Festival, jehož návštěvníci předloni v rámci projektu Čistý festival vytřídili tři čtvrtiny veškerého odpadu, tak oslaví své kulatiny velkolepě!

Za všechny zástupce tuzemské hudební scény jmenujme nejen Anděly ovenčenou “Skupinu roku” Kryštof, zpěvačku a aktuálně i porotkyni SuperStar Ewu Farnou, držitele letošních cen Žebřík skupiny UDG, Kofe-in a Clou, písničkáře Xindla X, kapely Plastic People, Eddie Stoilow, Rybičky 48, Walda Gang nebo Krucipüsk.

Ze sousedního Slovenska do Kadaně zavítá Peter Bič Project a z Německa metalcorová skupina Eskimo Callboy. Příznivci tvrdší muziky jistě ocení i holandskou formaci Delain, která reprezentuje tzv. symfonic metal a britské The Dirty Youth, kteří zahajovali loňské vystoupení The Rasmus v Praze. Finská rocková legenda a hlavní hvězda festivalu The Rasmus ovládne hlavní scénu ve 23 hodin. Její festivalový set nabídne průřez celou dosavadní kariérou skupiny, no.1 hity No Fear a In The Shadows nebo skladby Guilty a First Day Of My Life nevyjímaje.

Nepřetržitý hudební maratón vypukne již v 10 hodin dopoledne a jako každý rok bude i letos program rošířen také o divadelní scénu. Rodinám s dětmi nabídne opětovně také zázemí v podobě dětského koutku. Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketstream. Do konce května jsou k dispozici za 550 korun, počínaje prvním červnem se jejich cena zvedne na 600 korun a v den konání na 700 Kč. Děti s výškou do 125cm mají opět vstup na festival zdarma.

therasmus print matta

ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO

Termín konání:
20.7.2013

Místo konání:
Kadaň

Oznámené kapely:
The Rasmus (Finsko), Eskimo Callboy (Něm.), Delain (Hol.), The Dirthy Youth (UK), Peter Bič Projekt, Kryštof, Ewa Farna, UDG, Kofe-in, Clou, Xindl X, Plastic People of the Universe, Eddie Stoilow, Rybičky 48, Walda Gang, Krucipüsk a další

Vstupenky:
550 Kč (do 31.5), posléze 600 Kč v síti Ticketstream
700 Kč v den konání akce
Děti do 125 cm zdarma

Další výdaje:
Nejsou

Internetové stránky:
www.rockfest.cz