Rock for People a On the Road získaly titul ČISTÝ FESTIVAL 2013

Fanoušci a návštěvníci dvou východočeských festivalů mohou být na sebe pyšní. Jsou totiž festivalovým publikem, které třídí odpady nejlépe v České republice. Pro fanoušky právě těchto dvou festivalů máme navíc odměnu ve formě nově vydaného živého DVD Tata Bojs z limitované edice.

IMG 2811
Královéhradecký festival Rock for People po roce obhájil titul nejlepší ČISTÝ FESTIVAL v kategorii nad 10 000 návštěvníků. V kategorii do 10 000 návštěvníků získal titul festival On the Road, který společně s partou přátel pořádá v Lázních Bohdaneč kapela Vypsaná fixa. Oba festivaly obdrží finanční prémii ve výši 15 000 korun. Tu již podruhé získají festivaly s nejlepší úrovní třídění odpadu.

V soutěži bylo hodnoceno, kolik odpadu průměrně vytřídí jeden návštěvník během jednoho dne konání festivalu. Na Rock for People to bylo 166 gramů, na On the Road pak jeden návštěvník vytřídil za jeden den 129 gramů plastů, papíru a skla. Medailové pozice v kategorii nad 10 000 návštěvníků obsadily dále festivaly Sázavafest a Benátská noc, v kategorii do 10 000 obyvatel to byly festival Budišovské Letnice a loňský vítěz Hudbou pro UNICEF.

V rámci projektu Čistý festival se na letních akcích celkově podařilo vytřídit 46 524 kilogramů odpadu. Většinu tvořilo 29 906 kilogramů plastů, mezi kterými nechybělo 260 915 půllitrových pivních kelímků. Dále se na open-air festivalech a akcích třídilo také sklo, papír a plechovky. Veškerý tříděný odpad putuje z festivalů k recyklaci, takže je možné, že návštěvníci budou v příštím roce opět pít ze stejných plastových kelímků v recyklované podobě.


Výsledky soutěže ČISTÝ FESTIVAL 2013

Akce nad 10 000 návštěvníků
1. Rock for People 0,166 kg*
2. Sázavafest 0,067 kg*
3. Benátská noc 0,055 kg*

Akce do 10 000 návštěvníků
1. On the Road 0,129 kg*
2. Budišovské Letnice 0,104 kg*
3. Hudbou pro UNICEF 0,090 kg*

* Vytříděný odpad (plast, papír, sklo) na jednoho návštěvníka a jeden den konání akce

Soutěž pro fanoušky festivalů Rock for People a On the Road

Abychom odměnili fanoušky a návštěvníky obou vítězných festivalů, rozhodli jsme se uspořádat soutěž o mimořádnou cenu. Před Vánocemi vyšlo v nákladu několika desítek kusů DVD s živým záznamem koncertu Tata Bojs z roku 2013. Nám se podařily získat dva kousky, které rozdáme právě v soutěži.

DVD získá jedna vylosovaná fanynka /popř. fanoušek festivalu Rock for People a jedna vylosovaná fanynka /popř. fanoušek festivalu On the Road na Facebooku, kteří nám do půlnoci v neděli 12. ledna 2014 pošlou soutěžní e-mail na adresu soutez@cistyfestival.cz.

Do soutěžního e-mailu napište jméno, pod kterým jste fanoušky festivalů Rock for People nebo On the Road na Facebooku. Současně také uveďte, kterému z těchto dvou festivalů na Facebooku fandíte. Pokud jste fanoušky obou festivalů, pak uveďte do e-mailu oba. Do předmětu e-mailu uveďte „TŘÍDÍM NEJLÉPE“.

Dva výherce DVD Tata Bojs vyhlásíme v pondělí 13. ledna 2014.