Opět přinášíme zábavu a stovky dárků v soutěžích

Čistý festival pokračuje v letošním roce v zábavném rytmu. Už za několik týdnů přineseme první soutěže o vstupenky na dvacítku „čistých festivalů“. Vy, kteří se na tyto festivaly rozjedete, se můžete těšit na spoustu zábavy a dárků taky mimo pódia. Tak například, za třídění odpadů budete dostávat losy, díky kterým budete kromě recyklovaných dárků vyhrávat taky skvělé smartphony. A přímo na našem stánku si zahrajete na bicí s živými Wohnouty.

spot1

Na stánku Čistý festival čekají dárky a wi-fi zdarma

Již sedmým rokem mohou návštěvníci letních open-air festivalů díky projektu Čistý festival třídit odpady. A jedině ve festivalových areálech se stánkem Čistý festival za to dostanou odměnu. Každý návštěvník, který na stánek Čistý festival přinese určité množství plastů nebo papírů získá los, který vyhrává skvělý dárek, například smartphone! Přímo za 30 kusů plastů, například kelímků, rozdáváme již tradičně speciální žetony na pivo zdarma!

Stánek Čistý festival, to je také chilloutová zóna s wi-fi internetem. Přístup do chilloutové zóny získá každý, kdo přijde třídit odpady na stánek Čistý festival. Pokud s sebou nemáte notebook nebo chytrý telefon, tak můžete využít jeden z tabletů, které máme k dispozici. Přímo na fesťáku tak můžete sdílet svoje fotky a videa!

Wohnouti si sestaví kapelu z návštěvníků, kteří třídí odpady

Odpady bude možné třídit také do speciálních barevných košů přímo v areálu. Každý, koho přistihne náš promoteam třídit odpady do těchto košů, získá náramek s unikátním kódem. Díky tomu se v chilloutové zóně u stánku Čistý festival můžete připojit k internetu nebo získat los a dárek. Všechny odpady z barevných košů svážíme do kontejnerů, ve kterých putují přímo k recyklaci.

Novinkou na vybraných festivalech bude několik recyklačních koncertů Wohnoutů přímo na stánku Čistý festival. Během koncertu si budou návštěvnici moci zahrát na bicí s členy kapely Wohnout prostřednictvím speciální aplikace. Vstupenku na tyto vychytané „koncerty“ získají ale pouze ti návštěvníci, kteří třídí odpady na stánku Čistý festival.

Za sedm let jste vytřídili milión a čtvrt plastových kelímků

Zajímavostí je, že od roku 2007 vytřídili návštěvníci českých festivalů díky projektu Čistý festival téměř 200 tun odpadů, z toho neuvěřitelných 1 250 000 půllitrových plastových kelímků! Veškerý vytříděný odpad je z každého festivalu svezen na třídící linku a posléze je druhotně zpracován, tedy recyklován. Z plastových kelímků se nejčastěji vyrábějí dlaždice, lavičky nebo protihlukové stěny. Papír je recyklován především na nové papírové obaly. Vytříděné sklo ze stánků se používá jako příměs do stavebních materiálů nebo se z něj vyrábí nové potravinářské sklo.

Kromě toho, že budete třídit odpady, pomůžete také svému festivalu získat certifikaci Čistý festival. Tato certifikace je udělována již sedm let společností EKO-KOM, a.s. odpovědným festivalům a letním akcím za to, že umožňují svým návštěvníkům třídit odpady a snaží se udržovat své areály čisté. Čistý festival probíhá pod záštitou projektu Samosebou.cz, který spojuje zábavu, zajímavosti, hudbu a třídění odpadu a recyklaci.