Startuje soutěž kapel Skutečná liga

Chcete, aby vaše oblíbená kapela prorazila do světa? Chcete jí slyšet hrát na letních festivalech? Tak jim dejte tip na Skutečnou ligu! Za předchozích devět let existence této soutěže jí prošlo více než 1 800 kapel. A ty nejlepší dnes objíždějí jeden festival za druhým.

Možnost přihlášení mají hudební kapely minimálně o dvou členech všech žánrů hrající na jakékoli nástroje a jakéhokoliv věku. „Od sedmého dubna poběží registrace kapel a od července nás s kolegy čekají hodiny a hodiny poslouchání stovek kapel, které se přihlásí do základního kola. Prakticky to zabere dva až tři dny týdně, po celé léto. Je to fuška, ale ten přehled pak stojí za to. Mladé kapely jsou u nás čím dál lepší,“ tvrdí Lukáš Fousek, šéf Skutečné ligy. Výherci se na konci celého ročníku můžou opět těšit na zajímavé a především praktické ceny jako jsou rozpočty na nástroje nebo čas ve studiu. Kapely, třeba i v minulosti registrované ve Skutečné lize, navíc získávají možnost zahrát si na vybraných festivalech, kde bude mít opět letos Skutečná liga svou stage.

Minulý ročník vyhrála nadějná slovenská kapela Landfil a soutěží v minulosti prošly i kapely jako jsou Hentai Corporation nebo Koblížc! a Mother’s Angels. Registrace do letošního ročníku je možné na stránkách www.skutecnaliga.cz Hraní v základním kole pro přihlášené kapely pak začíná v Praze 1. července 2014.

 

Poslechněte si nový videoklip kapely Mother´s Angels, která prošla Skutečnou ligou:

mothers angels21