Colours of Ostrava začínají Festivalem v ulicích

Chcete se vydat na Colours of Ostrava bez vstupenky? Navštivte již tradiční Festival v ulicích, kterým ožije centrum Ostravy. Celá řada performance a koncertů byla zahájena již včera, dnes pokračuje a je dárkem pro nedočkavce, kteří se těší na hlavní program Colours v Dolních Vítkovicích. Navíc, na Festival v ulicích se neplatí vstupné.

laputykaNa Festivalu v ulicích včera vystoupil Cirk La Putyka

Již tradiční Festival v ulicích, který letos nově probíhá v úterý a ve středu před Colours of Ostrava, nabízí zdarma v centru Ostravy špičkové domácí i zahraniční hudebníky, desítky jamujících muzikantů, pouliční divadla, bubeníky, tanečníky, výtvarníky, básníky, živý jukebox, hudební uličku, festivalový průvod, workshopy, program pro děti nebo venkovní tělocvičnu.

Vystoupí například Vašo Patejdl a Ewa Farna s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, Ondřej Brzobohatý, Adam Mišík, Michal Hrůza, Pavel Helan, Hentai Corporation, Pipes and Pints, Fanfarai z Francie, Vołosi a Orkiestra sv. Mikołaja, soubor nového cirkusu Cirk La Putyka, japonský loutkář Nori Sawa i španělský pouliční performer Joan Catala a mnoho dalších.

Dnes obsadí prostory Gongu a klubů Cooltour a Marley také první ročník showcasového festivalu a konference Czech Music Crossroads, který nabídne večerní showcasové koncerty předních českých kapel a hudebníků Beaty Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, DVA, Jitky Šuranské, Kittchen, Milokraje, Nylon Jail, Vertiga a Vložte Kočku, dopolední prezentace a diskuse o historii a současnosti české a východoevropské hudby, setkání s předními zahraničními publicisty, pořadateli nebo agenty. Vše je otevřeno nejen zahraničním a domácím odborníkům, ale za nízké vstupné i široké veřejnosti. Více informací a přesný program najdou zájemci na www.crossroads.colours.cz.

Zdroj: Jiří Sedlák (Colours of Ostrava)