Čistý festival se poprvé vydává na vyprodaný Mácháč

Třídění odpadů si letos poprvé vyzkouší návštěvníci festivalu Mácháč na pláži Klůček v Doksech. Ten se těší čím dál víc větší oblibě. Po vyprodaném ročníku 2013 není velkým překvapením, že se letos stejná situace opakuje. Dva týdny před konáním byl z důvodu naplnění maximální kapacity areálu ukončen prodej vstupenek všech kategorií. Vstupenky nebudou v prodeji ani na místě v den konání. Festival je tak oficiálně vyprodán.

nervoAustralské duo NERVO patří k headlinerům Mácháče

 

Čistý festival připravil pro deset tisíc fanoušků taneční hudby na Mácháči speciální koše na třídění plastů, papíru a plechovek. Kromě třídění těchto odpadů se bude třídit navíc sklo v zázemí prodejních stánků. Veškerý odpad bude převezen v obřích  kontejnerech přímo na třídící a recyklační linku, kde se z něj připraví suroviny na výrobu nových věcí. Na letošních čistých festivalech se podařilo návštěvníkům vytřídit rekordních 40 tun odpadu. My věříme, že návštěvníci Mácháče si třídění odpadů taky vyzkouší  a vytvoří si díky tomu čistější a pohodovější festivalový areál.

Na Mácháči bude kromě barevných košů k třídění odpadů sloužit speciální stánek ČISTÝ FESTIVAL, kde návštěvníci získají za třídění odpadů odměnu. Připravena je celá řada letních a plážových dárků, které přijdou na Máchově jezeře určitě vhod. Navíc za určité množství tříděných plastů nebo papírů čeká každého jedno pivko zdarma. V jednání s pořadateli jsou také odměny v podobě Red Bullů. Kolem stánků Čistý festival rozložíme opět chillout zónu, kde bude k dispozici několik vychytaných lehátek pro odpočinek mezi mejdany a show.

Ty obstará několik desítek špičkových interpretů. Letošními headlinery je vedle Showtek také sesterské duo NERVO.  Australanky Miriam a Olivia Nervo patří v současnosti k nejžádanějším DJkám světa a těžko by se hledala byť jen blízká konkurence. Svůj pěvecký talent, skladatelský cit i textařské nadání zúročili nejen ve svých skladbách jako Hold On, Revolution, Reason, The Way We See The World, We’re All No One nebo Like Home, ale podepsány jsou také např. pod spoluautorstvím skladby When Love Takes Over od David Guetty a dalšími hity.