V pátek začíná loňský nejlepší čistý festival

Tento pátek odstartuje devátý ročník festivalu On the Road. Tak jako v minulých letech, i letos bude festiválek v kempu U Čochtana dvojdenní. A také letos se návštěvníci mohou těšit na řadu známých hudebních jmen.

 

ontheroadbig

 

Po boku známých hudebníků se představí začínající a regionální skupiny. „Už od začátku je naším cílem podporovat mladé hudebníky a lokální kulturní scénu. Zatím méně známé kapely si mohou vyzkoušet, jaké to je stát před početnějším publikem a třeba od zkušenějších kolegů odkoukají nějaké nové fígle,“ usmívá se frontman skupiny Vypsaná fixa Michal „Márdi“ Mareda, který má na starosti hudební program.

Vedle jeho domovské formace vystoupí na festivalovém pódiu například originální uskupení Traband, folkrockoví introverti Zrní nebo rockoví matadoři Blue Effect. K nim přibydou i místní skupiny jako Kalkata Band, Most Wonky či Dukla vozovna. „A pro rodiny s dětmi jsme připravili vystoupení skupiny Mixle v piksle nebo překvapení v podobě pohádky,“ doplňuje Márdi.

O tom, že se pořadatelům snaha o přátelskou, vstřícnou a čistou hudební akci daří, svědčí ocenění našeho projektu Čistý festival pro nejlepší český festival v kategorii do 10 000 návštěvníků. To získali pořadatelé v loňském roce. V kategorii nad 10 000 příchozích zvítězil Rock for People. Další z pořadatelů Vilém Vinopal k tomu říká:„Chceme dělat festival, kde se lidé budou cítit dobře, budou se chovat přátelsky a ohleduplně nejen k sobě, ale také k životnímu prostředí.“

Program festivalu:

PÁTEK

17,30 – Herbert Einstein
19,00 – Volant
20,30 – Traband
22,00 – Vypsaná fixa
23,30 – Zrní
1,00 – Phosgene Girls

SOBOTA

11,00 – Mixle v pixle
12,30 – Pohádka
14,00 – Blue Effect
15,30 – Most Wonky
17,00 – Kalkata band
18,30 – Poletíme?
20,00 – Xavier Baumaxa
21,30 – Visací zámek
23,00 – Dukla vozovna
0,30 – Věc Makropulos