Čistý festival přinese osmý rok zábavy a třídění

Za rovných pět měsíců odstartuje festivalová sezóna. A Čistý festival bude opět u toho. Dali jsme se do počítání a zjistili jsme, že mezi festivalové návštěvníky vyrazíme už poosmé. Jakých bylo uplynulých sedm let? A co přinesou čisté festivaly v roce 2015? Bude to zase spousta zábavy a třídění odpadů!

 

image kelimky cf
V minulém roce jste si užili v naší chill-out zóně spoustu legrace. Na šesti festivalech proběhl například recyklovaný jam s kapelou Wohnout. Miláčkem publika se stal především bubeník Fenek, který rozdával podpisy na nejrůznější části těla. Ve virtuálních bubenických soubojích ve speciální mobilní aplikaci pak nechal Fenek vyhrát nejednu fanynku.

Ostřejší souboj mezi sebou svedla dvacítka čistých festivalů. Ty se už potřetí utkaly o titul ČISTÝ FESTIVAL roku. V tom jde jak o finanční odměny pro pořadatele, tak o prestižní certifikát. Které české festivaly uspěly v této soutěži, to prozradíme až v únoru. Co ale můžeme říct už nyní  je, že jste v minulém roce na dvaceti čistých festivalech vytřídili 44 tisíc kilogramů plastů, papíru, skla a plechovek. Palec nahoru!

Ještě neuvěřitelněji ale zní naše statistika za celých sedm let trvání projektu ČISTÝ FESTIVAL. Za tu dobu jste totiž na českých festivalech vytřídili neuvěřitelných 250 tisíc kilo odpadu. A v tom bylo milion a půl půllitrových plastových kelímků. Všechny jsme převezli na třídící linky a všechny byly recyklovány na nové výrobky. Jen připomínáme, že každých třicet kelímků dáváme na festivalech pivo zdarma. Takže ti, kterým jde matika, si můžou spočítat, kolik piv jsme za sedm let rozdali. To už je na pořádnou opici.

A co letos? Letos na vás čeká v naší chillout zóně Čistý festival spousta novinek. V současné době dotahujeme hodně zajímavý program s jedním hodně zajímavým českým interpretem. Ten bude k vidění na třech čistých festivalech. Na čistých festivalech nebudou chybět ani naše stálice v podobě bubenické show na barevné kontejnery. A vůbec. Pokud budete sledovat náš web a Facebook pravidelně, vše se včas dozvíte.  Drby, zajímavosti, soutěže o vstupenky, chytré telefony a další ceny. To všechno vám zkrátí pětiměsíční čekání na letní festivaly.