Letos se na Rock for People můžete vydat dvakrát

Dvojnásobná porce hudby čeká letos na fanoušky festivalu Rock for People. Kromě Hradce Králové můžete vyrazit také do Plzně. Ti méně trpěliví se dnes dočkali prvního velkého jména pro Hradec. Pokud počasí dovolí, vystoupí po třech letech Faith No More.

rfp vizual2015
Vedle tradičního areálu letiště v Hradci Králové vymysleli letos organizátoři zcela nový koncept.  Rock for People Europe, nový sourozenec hradecké kultovky, se letos premiérově odehraje v Plzni. Evropské město kultury 2015 tak v létě zažije velkolepou přehlídku evropských kapel. Konkrétně v areálech bývalé vozovny dopravních podniků a plzeňských papíren. Návštěvníci se zde mohou vedle tradiční hudební produkce těšit na bohatý kulturní program a produkci až do ranních hodin.

Mezi prvními představenými kapelami, které v červenci roztančí plzeňské publikum, je hned několik zvučných jmen. Nápadité britské duo The Ting Tings, čtveřice španělských maniaků GoMad! & Monster, osvědčená formace The Inspector Cluzo z Francie, nebo čerstvý objev JoyCut z Itálie. To jsou jména, která se v Plzni rozhodně postarají o energickou show!

Do Hradce se letos mezi prvními chystá Los Angelská kapela Hollywood Undead. Ta rozjede naživo směsici rapu, metalu a rocku se zbrusu novým albem Day of the dead. Hradec žánrově ještě přitvrdil, neboť druhou ohlášenou kapelou je Asking Alexandria. Anglická metalová pětice v lednu 2013 beznadějně vyprodala pražské Roxy a vybudovala si díky tomu v česku velkou fanouškovskou základnu.

A konečně je ode dneška znám i první headliner pro hradecké publikum. Symbiózu živé crossoverové hudby s přírodními jevy si na druhý pokus přijedou do Hradce vyzkoušet Faith No More! Čekání na Godota se tedy nekoná. A jako záplatu na natěšené hudební duše, které tři roky čekaly na onen okamžik, přivezou Faith No More zbrusu novou desku. Těšit se tak můžete na staré osvědčené pecky i zcela nové počiny amerických matadorů!