Letní čisté festivaly zahájily “válku headlinerů”

Tento týden jsme zveřejnili seznam čistých festivalů pro letošní rok. Mezi těmi jsou čtyři hodně zajímaví nováčci. Navíc také letos na vás čeká spousta soutěží o vstupenky, na festivalech pak našlapaná muzika, zábava a nové atrakce pro zapálené třídiče.

limpbizkit 2015Limp Bizkit rozpálí hradecký Rock for People

Mezi dvacet čistých festivalů jsme letos nově nominovali největší fesťák na Vysočině Vysočina fest a mohelnický Fingers Up. Více zábavy s vytříděnými odpady si užijete s novými sourozenci starých známých oblíbených akcí. Řeč je o plzeňském Rock for People Europe a Mariánském létě v Brně, jehož starší brácha JamRock patří k nejpopulárnějším čistým festivalům. To, že letošní festivalová sezóna bude stát za to, svědčí jména kapel, která na nás chrlí pořadatelé čistých festivalů.

Hladové a nedočkavé natěšence v těchto dnech nejvíce těší pořadatelé Rock for People, kteří ohlašují jednu pecku za druhou. Minulý týden se nejprve pochlubili nečekanou bombou v podobě anglických Bastille a amerických Faith No More, kteří svou show rozjedou v Hradci. Pár dní na to byli pro Plzeň vyhlášeni hvězdní Parov Stelar a Guano Apes. A aby se nám skvělá nálada udržela na největším levelu i v tomto týdnu, přihodili pořadatelé pro Hradec další světovou star. Těšit se můžeme na fenomenální Limp Bizkit!

Pozadu nezůstávají na ostatních festivalech. Taková Benátská! 2015 má rozhodně taky co nabídnout. V areálu Vesec budou letos řádit legendární tvrďáci Helloween. Sázavafest pro změnu sází na český mainstream, který v posledních měsících ovládl internetový svět. Zahrát a pobavit přijedou Voxel, čerstvý objev roku Elis a velice nadějní Light and Love. Řádnou vypalovačku slíbili také v Žamberku. Pořadatelé Jamrocku ohlásili britské Skindred a The Qemists. Nové přírůstky kapel chrlí také další z dvacítky čistých festivalů. Prostě ať se letos vydáte kamkoli, je na co se těšit!

So keep warm and love Čistý festival!