Příběh plastového kelímku No2

Za uplynulých sedm let, co se společně potkáváme na čistých festivalech, jste vytřídili neuvěřitelných milion a půl půllitrových plastových kelímků! Jak pokračuje festivalová jízda vašeho plastového kámoše po jeho odhození do koše? Přinášíme pokračování příběhu plastového kelímku!

kelimekj image2

Jste na svém oblíbeném fesťáku. Právě dohrála cool kapela a váš kelímek je na konci koncertu prázdný. Než se postavíte do fronty na nový nápoj, odhazujete kelímek do žlutého koše. Nebo ještě lépe, odevzdáváte více kelímků najednou na stánek Čistý festival a odnášíte si za ně odměny. Co se od této chvíle děje s plastovým kámošem dál?

Většinou si kelímek užije fesťák stejně jako vy, tedy úplně do konce. Jen se už nemačká před pódiem ve vaší ruce, ale poslouchá kapely zpovzdálí … buď si pohodově leží v jednom ze žlutých košů ve festivalovém areálu, nebo si s dalšími kelímky užívá vrchol své slávy. To když se s desítkami návštěvníků fotí před stánkem Čistého festivalu v podobě obřího plastového hada.

Jen co nad ránem utichne zvuk z pódií a všechna paráda na chvíli pomine, kelímek se začne nenápadně přesouvat na další místo. Sám by to ale těžko zvládl. Pomáhá mu proto úklidová četa, která kelímky pečlivě naskládá do žlutých pytlů a připraví je na zběsilou jízdu. Do akce nyní nastupuje naše speciální čtyřkolka s přívěsem. Jakmile úklidová četa zaplní přívěs žlutými pytli, uhání čtyřkolka se svým nákladem k velkoobjemovým kontejnerům do backstage…

…právě jsme dorazili na poslední festivalovou zastávkou vašeho plastového kamaráda, do míst, kde mají kromě kelímků přístup jen pořadatelé a kapely. Ve velkoobjemovém kontejneru přečká kelímek spolu se svými bráchy čas až do konce festivalu. Jen pr ozajímavsot, nejvíce plastových kelímků se v kontejneru mačkalo po Rock for People v roce 2010. Tehdy jich úklidová četa svezla rovných 110 904. A tím jsme společně s návštěvníky festivalu vytvořili dodnes platný český rekord.

Kam odjíždí kelímek po skončení akce? Co se s ním děje dál? To se dozvíte v příštím pokračování příběhu kelímku.