Letní festivaly vytahují další esa z rukávů

Víte, co spojuje Mohelnici, Jihlavu a Přeštěnice? Jsou to tři čisté festivaly! Které hvězdy se letos představí v Přeštěnicích, na Vysočina festu, nebo Fingers Up? A co doprovodný program fesťáků? Přinášíme další várku novinek z nadcházející festivalové sezóny!

prestenice2015

Fanynky v Přeštěnicích jsou cool

Mezi nováčky čistých festivalů letos přivítáme fesťák Fingers Up. Jeho pořadatelé dnes odstartovali spuštěním nového webu další ročník a slibují velkolepou jízdu! Zahrát totiž přijede jedna z nejúspěšnějších rakouských kapel současnosti Bilderbuch, nebo taky žhavý britský objev Fickle Friends. Z českých partiček zazáří Rybičky 48, No Distance Paradise nebo O5&Radeček. Pokud budete chtít občas přepnout z živé muziky na jiný zážitek, stačí navštívit bohatý doprovodný program. V areálu bude stylové kadeřnické studio, fashion market s oblečením nezávislých autorů, velká stěna pro fanouškovské vzkazy a kresby, a jedinečné workshopy s vystupujícími kapelami!

Jedním z nováčků mezi čistými festivaly se letos stane také Vysočina fest. I tady míří s line-upem vysoko! Není divu, v minulém roce navštívil festival více než dvacetitisícový dav. Letos očekávají pořadatelé podobnou návštěvu, proto je třeba na pódiích představit pořádnou nálož. Hlavní posud ohlášenou hvězdou je totiž populární Vojtěch Dyk s B-side bandem. Z českých řad se v jihlavském amfiteátru dále představí Aneta Langerová, Mandrage, Michal Hrůza a všemi generacemi oblíbený Jaroslav Uhlíř. Za slovenskou scénu se blýsknou například No Name, Iné kafé a Kontrafakt.

Taky Open Air Musicfest Přeštěnice zveřejnil seznam toho nejlepšího z česko-slovenské scény na hlavním pódiu. Na pořádnou pařbu se můžete těšit s kapelami Wohnout, Vypsaná fixa a Horkýže slíže. Pro klidnější fanoušky, kteří si rádi prozpěvují oblíbené hity s pivkem v ruce, přidávají organizátoři kapely Chinaski, Mňágu a Žďorp, nebo fenomenálního Jiřího Schmitzera. Šanci rozdovádět velké publikum opět dostanou i mladí talenti skrze soutěž Expedice Přeštěnice. Pokud chcete na fesťáku slyšet své kamarády, nebo nadějnou kapelu, která vás zaujala při poslední zastávce v klubové scéně, stačí navštívit web www.prestenice.cz a dát hlas svému favoritovi!