Představujeme naše červnové festivalové hudební tipy

Už příští víkend vyrážíme třídit odpady hned na tři čisté festivaly. Abychom se společně s vámi naladili na správnou notu, vybrali jsme žhavé hudební tipy, které vás na prvních červnových akcích dostanou svou show do varu. A co více, rozhodli jsme se kapely ohodnotit. Shodnete se s námi?

{col6}

Bastille (Rock for People) – Bad Blood ***

Do Hradce Králové se nejvíce těšíme na kapelu, která zaručeně roztančí a pobaví svou svěží energií. Možná již někteří tušíte, odkud vítr vane. Ano, z Britských ostrovů. Naším tipem totiž není žádná z očekávaných rockových stálic, ale mladá partička jménem BASTILLE. Čtyřčlenná skupina, která vznikla v roce 2010, zavítá už podruhé do srdce Evropy. Tentokrát předvede show se svým debutovým albem Bad Blood. Těšit se můžete na hity jako Flaws, Things we lost in the fire, nebo taky Pompeii. Tým Čistého festivalu si debutového počinu cení na tři hvězdičky!

The Qemists (JamRock) – Warrior Sound *****

Žamberské louky, na kterých se odehraje festival JamRock, lákají všechny uši na elektro-rockovou záležitost jménem THE QEMISTS. Britové dobudou začátkem června Českou republiku hity Stompbox, nebo Take it back. Oproti muzikantům z BASTILLE má však tahle parta v rukávu jedno cenné eso a tím je zbrusu nové album Warrior Sound. Pokud by náhodou letos do Žamberku opět po roce dorazil déšť a studený vítr, můžete se spolehnout, že nový progresivní počin mladých elektro-rockových hvězd všechny bezpečně rozehřeje! Proto beze strachu udělujeme nejvyšší možné hodnocení.

Mig 21 (Zámostí) – Album ****

S posledním tipem se dostáváme do tuzemska. Nemůžeme přeci v jednom kuse vyzdvihovat zahraniční interprety a opomenout zlaté české muzikanty, kteří nám opakovaně dokazují, že umí udělat show světového formátu. Takový Jirka Macháček už příští týden přistane se svým MIGEM 21 přímo pod třebíčským zámkem a rozjede pořádný kotel. Až pojedete příští sobotu cestou necestou, polem nepolem, zastavte se na festivalu Zámostí. MIG 21 totiž vedle starých známých pecek jako Malotraktorem, nebo Snadné je žít, představí poprvé na letních festivalech nový počin, s „originálním“ názvem Album. Nové hity jako Diskobůh, Kalhotky si sundej, či Mávej, se v repertoáru taneční, pěvecké a striptérské kapely z Prahy pět Smíchova okamžitě zabydlely. Není tedy nad čím váhat, dáváme čtyři z pěti a už se netrpělivě těšíme na start festivalové sezóny!

{/col}

{col6}

{/col}