20.8.2010 Jaké bude 43. Trnkobraní?

vizovice20.8.2010 Jaké bude 43. Trnkobraní?

Čistý festival a spousta kvalitních domácích kapel. V tom se Trnkobraní podobá všem jiným českým festivalům. Ve všem ostatním je své a originálnější.
Letos se do areálu likérky R.Jelínek ve valašských Vizovicích opět sjedou vyznavači dobrých knedlíků a hlavně slivovice. Trnka je totiž valašsky švestka, trnkobraní je tedy švestkobraní, a co se se švestkami nejčastěji děje na Valašsku, to už nemusíme dodávat.
Trnkobraní je stejně jako v předchozích letech nejzajímavější svým doprovodným programem. Letošní specialitou je odhalení dřevěné sochy patrona Trnkobraní Bolka Polívky, která byla včera přísně střežena dopravena do Vizovic ze slovenského Kežmaroku. Socha, která je dílem akademického sochaře Cyrila Kocúrka, bude odhalena v neděli.

Ve stejný den proběhne jedna z nejatraktivnějších podívaných, kterou je soutěž v pojídání švestkových knedlíků. Rekord držel od roku 2003 Kamil Hamerský se 191 knedlíky snězenými za 1 hodinu. Před dvěma lety se však stalo něco ojedinělého ve smyslu přísloví „přišel, viděl, zvítězil“. Američan Pat Bertoletti zkonzumoval celých 233 knedlíků, čímž neuvěřitelným způsobem překonal všechny předchozí výkony.

Kromě atraktivního programu se můžete vydat také mimo areál do Vizovic, kde bude probíhat jarmark řemesel nebo pstruhobraní, v centru města se můžete zúčastnit Jelínkova vizovického koštu.

Nemáte-li plán na víkend, vydejte se na Valašsko, bude fajn!

www.trnkobrani.cz

Poznámka „pod čarou“: nezapomeňte se přijít podívat na náš květinový stánek, i my se na vás těšíme!