21.5.2010 JamRock zahájí festivalovou sezónu

cilmi21.5.2010 JamRock zahájí festivalovou sezónu

Je to za dveřmi. Již za dva týdny bude ve východočeském Žamberku zahájena letošní festivalová sezóna. Ve čtvrtek 3. června se spustí třídenní maraton, kterému bude vévodit australský supertalent Gabriela Cilmi.

Pořadatelé zcela právem vystihli festival mottem „Tři dny radosti, tři dny života navíc!“ Je to naprosto výstižné, protože letošní JamRock bude skutečně o radosti. Již teď je jasné, že bude překonán loňský rekord v návštěvnosti, který činil 12.000 diváků. Navíc dramaturgicky a hudebně si JamRock říká o místo v české festivalové vybrané společnosti.

Kapely Tři Sestry a Kryštof přivezou speciální projekce, které neuvidíte na žádném jiném festivalu, z české a slovenské špičky na Jamrocku dále zahrají Horkýže Slíže, Sto Zvířat nebo Anna K. Ze zahraničí přijede Australanka Gabriella Cilmi jejíž hit Sweet About Me vyslechlo na YouTube víc než 21 milionů lidí! Z Mexika dorazí Panteón Rococó, kteří v Čechách představí svoji show v opravdu technicky náročném „kabátě“ a mnohým připomenou kapelu SKA-P. Na pódiích se rovněž představí metalová legenda GRAVE a nebo kapela SIBIR z Norska, která patří mezi čerstvé objevy severních zemí. Spousta známých kapel přijede i ze Slovenska – představí se Polemic, Plexis, Zóna A a další. Všechny potěší punková legenda Visací Zámek, zasmějeme se s Děda Mládek Ilegal Band a fanoušci tvrdší muziky si ulítnou na kapele Krucipusk. Současné novinky Toxique, Xindl-X nebo Circus Ponorka budou předvojem ještě méně známých kapel, které však byly vybrány přísným měřítkem jejich kvality. Na festivalu JamRock pochopitelně nebudou chybět také patroni projektu Čistý festival The Cornflakes, kteří odehrají svůj set na hlavní scéně v pátek v 14:30.

Více informací o letošním prvním letním festivalu najdete na www.jamrock.cz