Na čisté festivaly vlakem

Léto, hudební festivaly a vlak k sobě neodmyslitelně patří. Zvláště mladí lidé se během prázdnin účastní třeba i několika open-air akcí. A jelikož většina z nich nemá vlastní auto, nebo cestují po větších skupinách, využívají k dopravě na tyto akce velmi často vlak. Vzhledem k tomu, že České dráhy podporují cestování za zajímavými zážitky a zároveň je jim blízké ekologické myšlení, s radostí se staly partnerem projektu Čistý festival, do něhož se letos zapojilo dvacet festivalů po celé České republice.

Cílem tohoto projektu je co nejvíce návštěvníkům usnadnit možnost třídit odpad přímo v místě konání akce. Recyklace patří k základním pilířům šetrného přístupu k přírodě. O ekologickou úspornost se snaží i České dráhy – železniční doprava totiž zatěžuje životní prostředí ze všech možných variant přepravy nejméně.

Navíc České dráhy nabízejí cestujícím, kteří v létě vyrážejí na nejrůznější festivaly a open-air akce v různých částech republiky, speciální výhody. Nabídka je široká – ať už se jedná o zlevněné jízdenky, slevy na vstupenky, které získáte s jízdním dokladem Českých drah, nebo o posílení vlaků, díky nimž dorazíte na místo určení ve větším pohodlí.

Kromě ekologického hlediska skýtá cesta vlakem další výhody – nemusíte se stresovat, kde v okolí festivalu zaparkujete, jestli vám někdo vaše auto neponičí (nebo rovnou nezcizí), dokonce si nemusíte lámat hlavu ani v případě, když si večer dáte o nějakou tu skleničku (nebo půllitr) navíc. Kromě toho lidé obvykle nejezdí na podobné akce sami, nýbrž ve větších skupinách – a vlak nabízí dostatek prostoru pro celou vaši partu. Tak neváhejte a před tím, než vyrazíte někam na hudební festival, podívejte se na web Českých drah www.cd.cz, kde najdete aktuální nabídky a informace třeba právě k akci, na kterou se chystáte.

fotocd