27.6.2010 Ostrovy 9563

un227.6.2010 Ostrovy – 9563

Krásné počasí, pohodová atmosféra a originální nezaměnitelné prostředí vltavských ostrovů. Tak to vypadalo v srdci Prahy na čistých UNITED ISLANDS.

Rušný pracovní pátek přešel v průběhu odpoledne do absolutní víkendové pohody, Střelecký ostrov a Kampa se zaplnily, před podvečerním vystoupením Tonyi Graves praskaly proslulé schody na “Střelák” ve švech. Hvězdu z Barcelony Amparo Sánchez si vychutnalo na hlavní scéně několik tisíc návštěvníků. Pestrý mix kapel sledovala ještě pestřejší směsice diváků – náhodní kolemjdoucí, lidé na cestě z práce, turisté, ale také spousta pravidelných návštěvníků čistých festivalů.

Ze Střeleckého ostrova si vezeme spoustu milých zážitků, které ukazují, jak specifickým festivalem jsou United Islands. – odpad a hlavně plastové kelímky třídili úplně všichni, rodiny s dětmi, starší lidé, prostě všichni. Nejvíce nás však překvapil zájem zahraničních návštěvníků – hlavně v sobotu byl květinový stánek takřka “globální”. Ať to byla v pátek maminka s dvěmi dětmi původem z New Yorku (tam je třídění odpadu prý skoro zákonem), chlapci z Ruska, se kterými jsme si skoro vůbec nerozuměli, nebo starší paní z Berlína, která hada z kelímku nazvala jako “kunstlerisches Werk” – tedy umělecké dílo, které bychom měli vystavit.

Paní jsme museli zklamat, protože po desáté hodině bylo všech 9563 kelímků přeloženo z hada dlouhého 103 metrů do žlutých pytlů a převezeno na třídící linku, kde budou předány k dalšímu využití.

FOTOGALERIE Z UNITED ISLANDS