30.8.2010 Praděda fest přiblížil konec prázdnin

plasty30.8.2010 Praděda fest přiblížil konec prázdnin

Poslední prázdninový fesťák ukázal, že léto se nám pomalu krátí. Dny i noci jsou chladnější, přesto nálada na festivalech je
stále skvělá. Počasí si nevybralo o víkendu svojí nejlepší chvilku, takže pátek byl především ve znamení bláta. V sobotu se však vyčasilo a tak i plastový had nakonec vyrostl.

Každý týden sledujete naší tabulku festivalů a přesně víte, kolik půllitrových kelímků se podařilo v jednotlivých hadech sesbírat. Do této soboty jich bylo celkem 387.231 kusů, k tomu je třeba přičíst stovky pytlů plných dalších plastů a papíru. Důležitá je zpráva, že díky projektu Čistý festival se domlouvá druhotné využití vytříděného odpadu.

Například v minulém týdnu se nám a společnosti EKO-KOM povedlo zařídit druhotné zpracování plastů z festivalu MIGHTY SOUNDS. Ten musel z Českých Budějovic cestovat 200 kilometrů až k Praze, aby se dále zpracoval, naopak takové plasty a papíry z Colours nebo Benátské noci se zpracovaly hned v místě, přesněji v Ostravě a Liberci. Postupně zjišťujeme, co se s vašimi festivalovými kelímky děje a již zanedlouho se dozvíte jejich „osudy“.

My věříme, že vám příchod nového školního roku náladu navštívit poslední dva ČISTÉ FESTIVALY nevezme a budeme se těšit na viděnou. Třeba již v pátek v Žatci!