7.7.2010 ROCK FOR PEOPLE je čistý a rekordní!

rfp_certifikat

7.7.2010 ROCK FOR PEOPLE je čistý a rekordní!

Neuvěřitelné se povedlo návštěvníkům včera skončeného festivalu Rock for People. Nejen, že svým přístupem k třídění odpadu získali pro RFP certifikát Čistý festival, ale dvojnásobně překonali oficiální český rekord v délce hada z pivních kelímků, který držel Votvírák. Ze 110 904 kelímků se povedlo poskládat hada dlouhého 1155,25 metrů, čímž byla velmi vysoko nastavena laťka pro ostatní čisté festivaly prahnoucí po českém rekordu.

Rock for People je skutečně vzorem pro ostatní české festivaly, co se třídění odpadu týče – koše na papír, hliník, plasty (a v kempu také sklo) byly k vidění na každém kroku. K tomu je třeba přičíst unikátní třídící linku, na které se ze směsného odpadu vytřídilo neuvěřitelných 30 tun odpadu, který byl předán k dalšímu využití. Není třeba dodávat, že Rock for People si certifikát Čistý festival skutečně zaslouží (úterní předání certifikátu vidíte na úvodním obrázku).

V pátek a sobotu probíhal na východě České republiky ve Frýdku-Místku Sweetsen Fest, který je Čistým festivalem již potřetí. I tady si návštěvníci dali na čistém prostředí a třídění odpadu záležet, kontejnery na plast a papír byly úplně všude. Díky tomu, že na Sweetsen Festu probíhal projekt Čistý festival již potřetí, návštěvníci si na třídění zvykli a papír v modrém a plsty v žlutém kontejneru byly pro ně samozřejmostí. Výkonem 9795 kelímků (109,7 metrů dlouhý had) se Sweetsen Fest zařadil v tabulce festivalů na čtvrté místo.

FOTOGALERIE Z OBOU FESTIVALŮ

Již zítra odpoledne bude zahájen již sedmý Čistý festival v řadě – v jihočeských Přeštěnicích se budeme těšit na tradičním festivalu PŘEŠTĚNICE OPEN AIR MUSICFEST. Na našem čistofestivalovém stánku ZELENÝ BOD budeme rozdávat za vaše papíry, kelímky a další plasty praktické dárky z recyklátů, ale také piva. Kromě nás se můžete těšit na kapely jako DIE HAPPY nebo ELVISE JACKSONA. O tom, jak dopadne v soutěži českých openairů tento jihočeský fesťáček si můžete přečíst zde zase v neděli.