Červenec klepe na dveře. Přinášíme festivalové hudební tipy!

Čisté festivaly plynou jako po másle. Sotva jsme se nadechli a celý červen je skoro za námi. Není však důvod k zoufání, ty největší hudební pecky letošní festivalové sezóny vám budou servírovány právě v červenci! Přinášíme tři hudební tipy, které si užijete na čistých festivalech Beats for Love, Colours of Ostrava a Rockfest Vysmáté léto v Kadani.

{col6}

DJ Fresh (Beats for Love) – Kryptonite ****

Letošní třetí ročník největšího elektro-tanečního festivalu v srdci Evropy Beats for Love, bude ještě více megalomanský. Ano, opravdu to jde! Během čtyř dní se na jedenácti podiích představí na
350 DJs a dalších hudebních interpretů. O to těžší bylo vybrat k doporučení jednoho z nich. Po zveřejnění kompletního line-upu však máme jasno. Britský producent a DJ Fresh je naše volba číslo jedna. Jeho tvorba na pomezí drum´n´bass a dubstepu se stala světově úspěšnou a oblíbenou hlavně díky albu Kryptonite, které v roce 2010 předčilo všechna očekávání. Začátek července tak slibuje energickou tancovačku mezi vysokými pecemi, kde nebude chybět ani mega hit Gold dust. Od Čistého festivalu si album Kryptonite vysloužilo čtyři hvězdičky z pěti možných!

Michal Hrůza (Colours of Ostrava) – Den *****

Atmoška pod vysokými pecemi se uklidní jen na několik málo dní. Elektro běsnění vystřídá po dvou týdnech jedna z nejopěvovanějších letních akcí vůbec. Barvy nad Ostravou nabydou na pestrosti, dámy a páni, neboť v půlce července opět vypukne multižánrový fesťák Colours of Ostrava. Těšit se můžete na stovky muzikantů z celého světa, divadelní představení, kino projekce a spousty dalšího. Naše zraky se v tomto nepřeberném množství upřely zcela jasně na jednoho interpreta, o kterém lze říci, že je náš, domácí! V areálu Vysokých pecí se totiž uskuteční druhá zastávka jedinečné Recyklované kytarové školy s Michalem Hrůzou, který se po roce symbolicky vrací do Ostravy a s nadšením ve tváři slibuje fanouškům čistých festivalů pořádnou interaktivní show. Ta vypukne v pátek 17. 7. 2015, od 17:00 na stánku Čistého festivalu. Že se máte opravdu na co těšit, potvrzují poslední počiny kapely Hrůzy, z roku 2014. Album Den a hudbu k filmu Zakázané uvolnění netřeba dlouze představovat. Nejnovější skladby Michala Hrůzy si okamžitě našly oblíbení napříč generacemi, a proto udělujeme talentovanému rodákovi z Turnova plný počet!

Xindl X (Rockfest Vysmáté léto) – Čecháček made ****

A teď už se přesuneme z Ostravy rovnou na druhý konec republiky, do Kadaně. Na tradičním rockfestu Vysmáté Léto Kadaň nemůžeme s Čistým festivalem chybět ani tentokrát. Letošní ročník nabídne v Kadani opět ty nejaktuálnější klenoty česko-slovenské hudební scény. Čistému festivalu padl do oka originální písničkář Xindl X, kterému se povedlo mnohokrát za sebou zbořit tuzemské hitparády trefnými slovními hříčkami. Naposledy se tak stalo v roce 2014, kdy světlo světa spatřila deska s názvem Čecháček made. Její největší hit V blbým věku můžete ještě dnes slyšet na každém rohu. Vychutnat si tuto hitovku a spoustu dalších Xindlových pecek naživo budete moci v Kadani právě 18. 7. 2015. Za poslední studiový počin si od nás Xindl X odnáší úctyhodné čtyři hvězdy.

{/col}

{col6}

{/col}