Čistá a barevná Ostrava? Už za pár!!!

Takový nátřesk muzikantů, tuzemské a cizokrajné kultury v Česku snad nikde jinde, než na Colours of Ostrava nezažijete. Čeká na vás Festival v ulicích i šestnáct žánrových podií v areálu Dolních Vítkovic. Jednomu z toho jde až hlava kolem. Abychom vám to alespoň trochu usnadnili, přinášíme tipy na to nejlepší z jednotlivých dní ostravských barev!

{col6}

ČTVRTEK 22:30 / ZRNÍ A JANÁČKOVA FILHARMONIE

Úvodním tahákem letošního ročníku Colours of Ostrava bude pro mnohé pravděpodobně islandská zpěvačka BJÖRK. Zraky Čistého festivalu však ještě více upoutalo jedinečné spojení dvou tuzemských těles, které se představí hned po rodačce z Islandu. Řeč je o kapele Zrní a jejich spojení s Janáčkovou filharmonií Ostrava! Na melancholickou atmošku za podpory filharmonického orchestru se můžete těšit od 22:30 na Česká spořitelna stage.

PÁTEK 17:00 / RECYKLOVANÁ ŠKOLA MICHALA HRŮZY

Pro ty, kteří namísto davového šílenství dávají přednost blízkému kontaktu se svými hudebními oblíbenci a rádi se přiučí i něco z řemesla, máme skvělou zprávu! Sympaťák MICHAL HRŮZA si totiž v Ostravě střihne vystoupení hned dvakrát. Kromě klasického koncertního pojetí během čtvrtečního programu na ArcelorMital stage se fanouškům čistých festivalů představí taky v pátek. A to v originální show Recyklovaná kytarová škola Michala Hrůzy. Pokud se chcete stát Michalovými žáky, nebo jen tak přihlížet jeho vyučování a poslechnout si pár známých pecek, zastavte se v chillout zóně Čistého festivalu označené v plánku písmenem Q. Začínáme od 17:00!

SOBOTA 21:30 / RUDIMENTAL

Vrchol sobotního večera se ponese ve znamení elektra a popu. Svůj hudební krámek na hlavní stage totiž rozbalí kvarteto s názvem Rudimental. Anglická partička, jejíž světovou popularitu odstartovalo spojení s Johnem Newmanem v hitu Feel the Love, slibuje pořádnou taneční podívanou. Zda se naplní velká očekávání tanečních nadšenců se můžete přesvědčit od 21:30 na Česká spořitelna stage. Vezměte si alespoň dva páry bot!

NEDĚLE 22:45 / MIKA

S britskými hvězdami se letos prozpíváme a protančíme až do velkolepého závěru festivalu. O stylovou tečku za letošním ročníkem ostravských barev se totiž postará charismatický pohodář Mika. To, že byl ve Francii jmenován rytířem uměleckého řádu, vás možná ze židle nezvedne. Ale rozsah pěti oktáv, který předvádí v hitech Relax, či Grace Kelly, vás zaručeně dostane do varu i v neděli! Nevěříte? Přijďte se přesvědčit ve 22:45 na Česká spořitelna stage.

{/col}

{col6}

{/col}