Festivalová sezóna začíná! Jak třídit odpady a získat za to odměny?

Spousta z vás dnes přibalí ke stanu poslední zbytky konzerv a rohlíků a vyráží směr nádraží. Cílové stanice pro tento víkend jsou tři: Hradec Králové, Žamberk a Třebíč. Do těchto měst se za vámi chystáme také my s projektem Čistý festival. A vezeme spoustu odměn za třídění odpadů.

{col6}

Návštěvníci letních festivalů mohou také letos třídit odpady na 20 akcích. Ptáte se jak? Plasty, papíry a plechovky můžete třídit do speciálních barevných košů nebo na stánku Čistý festival. Ať už budete třídit odpady kdekoliv, čekají vás za to odměny.

Na stánku Čistý festival se dárku dočká každý, kdo přinese určité množství plastů nebo papírů. Stačí přinést deset, dvacet nebo třicet plastů či papírů a vyměnit je za stírací los. Každý los pak vyhrává pěkný dárek! Celkem můžete vyhrát devět různých odměn. Mezi ně patří skvělý letní klobouk, multifunkční šátek, plážové pantofle nebo vychytané recyklované zrcátko, Navíc, za třicet tříděných kusů plastů, například pivních kelímků, odměňujeme speciálním žetonem na jedno pivo zdarma!

Recyklační hlídka vás odmění také u barevných košů určených na třídění odpadů. Pokud budete přistiženi, jak do nich odhazujete plasty, papír nebo plechovky, získáte jako odměnu Nick Nack kelímek z limitované edice vyrobené výhradně pro čisté festivaly. Nevratný kelímek je speciálně vyroben s podílem recyklovaných plastů.

Hlavní odměnou pro padesát návštěvníků čistých festivalů v letošním roce je hodina v recyklované kytarové škole Michala Hrůzy. Netradiční škola se uskuteční v chillout zóně ČISTÝ FESTIVAL 5. června na Rock for People v Hradci Králové, dále 17. července na Colours of Ostrava a nakonec 24. července v areálu Vesec u Liberce, kde proběhne festival Benátská noc. Možnost zúčastnit se kytarové školy získají ti návštěvníci, které přistihne tým ČISTÝ FESTIVAL v areálech třídit odpady.

Takže ať už o prodlouženém víkendu vyrazíte na jakýkoliv festival, nezapomeňte přitom třídit odpady!

{/col}

{col6}

Za třídění máme hodinu Hrůzy nebo kelímek

{/col}