Headliner: Kdo zahraje na bulváru?

V rámci projektu ČISTÝ FESTIVAL se na tuzemských festivalech objeví REC.STAGE. V aktuálním čísle časopisu Headliner se dozvíte, kterých devět kapel bude usilovat od 18. dubna o vaše hlasy. Proč právě v Headlineru? S výběrem kapel na naši buskingově pojatou scénu pomáhala právě redakce tohoto virtuálního časopisu, který je volně ke stažení ve formě aplikace.

Téměř pět stovek interpretů se na konci března ucházelo o kontrakt na letní festivalovou tour na nové unikátní scéně REC.stage. Ta se objeví na osmi českých festivalech, které spojuje projekt Čistý festival a portál Samosebou.cz. Headliner právě dnes oznamuje devítku finalistů, ze kterých budou fanoušci v hlasování od 18. dubna do 30. dubna vybírat tři vítězné interprety. Ti si v létě zahrají na Rock for People, Colours of Ostrava a dalších šesti čistých festivalech. Hlasování proběhne na www.cistyfestival.cz, pro hlasující fanoušky jsou připraveny vstupenky na české open airy.

Celkem se přihlásilo 470 kapel, buskerů, zpěvaček, cirkusových artistů a dalších umělců

Úkol poroty nebyl vůbec jednoduchý. Celkem se totiž během března přihlásilo 470 kapel, buskerů, zpěvaček, cirkusových artistů a dalších umělců, kteří si chtěli na festivalové scéně REC.stage zahrát. Nová scéna má do českého festivalového prostředí přinést atmosféru velkoměstské ulice a umožnit fanouškům bezprostřední kontakt s muzikanty a umělci.

S atmosférou New Yorku

REC.stage je regulérní programová scéna, která se objeví na osmi festivalech zařazených do projektu Čistý festival, tedy těch, které třídí a recyklují odpady. V roce 2016 bude scéna součástí festivalů Colours of Ostrava, Rock for People, Jamrock, Benátská, Sázavafest, Pekelný ostrov, Mariánské léto a Přeštěnice Open Air. REC.stage svým interiérem připomene newyorskou ulici a vystupující interprety stylizuje do pozice pouličních umělců. Diváci přitom budou v bezprostředním kontaktu s účinkujícími. Součástí scény budou kromě kompletního technického vybavení také kamery. Každá show tedy bude obrazově a zvukově zaznamenána. Vystupující interpreti si tak z festivalů odvezou „suvenýr“ v podobě kvalitního video a audiozáznamu.

Pro hlasující fanoušky jsou připraveny vstupenky na čisté festivaly

Devítka interpretů je již hodně blízko letnímu festivalovému turné. O tom, kteří tři umělci získají smluvní kontrakt na celkem pět vystoupení ve večerním prime-time na REC.stage na prestižních českých letních festivalech, rozhodnou fanoušci na webu www.cistyfestival.cz. Hlasovat je možné od 18. dubna do poledne 30. dubna. Každý si navíc při hlasování může vybrat festival, na který chce vyhrát vstupenky. Díky zábavnému portálu Samosebou.cz se hraje celkem o 64 vstupenek na letní festivaly, které třídí odpady.

NOMINOVANÉ KAPELY A PROJEKTY NAJDETE JIŽ DNES V AKTUÁLNÍM ČÍSLE HEADLINERU, v průběhu příštího týdne je budeme představovat na Facebooku a Google+ ČISTÝ FESTIVAL.

Text: Honza Vedral