REC.stage: Druhou šanci k REC.yklaci ovládli The Firearms

The Firearms, Tomas Bocek a Fred Madison doplní program REC.stage na Rock for People, Colours of Ostrava, Benátské, Sázavafestu a Sweetsen festu. Uspěli v hlasování fanoušků, které probíhalo do 31. května.

Téměř 16 tisíc hlasů poslali fanoušci kapelám usilujícím v druhém kole o letní turné na unikátní buskingové scéně s atmosférou newyorské ulice. Stejně jako v prvním finále, ve kterém uspěli Snap Call, Ptakustik a Ajdontker, měli hlasující fanoušci také nyní na výběr skvělé interprety. Doplnit finální program REC.stage však mohou jen první tři:

1.
The Firearms
22,00 %

2.
Tomas Bocek
21,26 %

3.
Fred Madison
14,65 %


4.
The Tap Tap
12,36 %

5.
Surrender Brainchild
9,27 %

6.
René Souček
6,74 %

7.
DIV I DED
5,14 %

8.
The Carmines
4,88 %

9.
Save The Emotion
3,71 %

Každý z vítězné trojice získá díky podpory Samosebou.cz možnost odehrát celkem 3 koncerty na největších českých hudebních festivalech zapojených v projektu Čistý festival.

Koho objevíte na REC.stage?

The Firearms

The Firearms jsou mladé trio ze Slavkova u Brna. Kamarádi, kteří spolu vyrostli na jednom sídlišti, tvoří sympatickou moderní kytarovku se stylovým přesahem. Kapelu založili v roce 2013 a hned s prvním demem se probojovali až do finále Startéru na Rádiu Wave. Jako tip týdne je označil portál Bandzone.cz. Po delší odmlce zapříčiněné dokončováním studií a čerpáním zkušeností v zahraničí jsou v létě 2017 zpět, aby ukázali, co v nich je.

Tomas Bocek

Tomas Bocek je jedním z největších objevů generace mladých písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na chodnících tuzemských i zahraničních měst. Má za sebou hraní ve více než třiceti evropských městech a již dva roky se živí pouličním hraním. Věnuje se autorské tvorbě a spolupracuje s Borisem Carloffem, pod jehož producentským dohledem vznikl také debutový singl You Are, který vyšel v březnu 2017 u vydavatelství Tranzistor. O natočení klipu se postaralo pražské studio Flux Films v čele s Adamem Vopičkou. Tomase je možné charakterizovat jako klasického písničkáře, čili singer/songwritera. Jeho tvorba se blíží soulu, avšak v moderním a osobitém pojetí.

Fred Madison

Původně čtyřčlenná kapela byla založena roku 2014 ve Valašském Meziříčí Miroslavem Šulákem. V kapele působili zkušení muzikanti z kapely Wotienke (Ondřej Adámek, Karel Cinibulk a Martin Janírek). Díky pořadu Startér Rádia Wave se kapela měla možnost ukázat a zahrála si na např. United Islands of Prague, kde zaznamenala velký uspěch. Další koncertování vedlo k natočení debutového alba “Feelings” v roce 2016. Roku 2017 se frontman kapely odstěhoval do Brna a nyní kapela vystupuje ve složení Miroslav Šulák (zpěv, kytara, klávesy, PC) a Martin Janírek (basa) jako electro-popové duo. Vrátili se tak k původní myšlence hrát více elektronickou a taneční muziku, jež znázorňuje hluboké niterní pocity, lásku i úzkost zároveň

Věděli jste, že ČISTÝ FESTIVAL letos proběhne s podporou Samosebou.cz už podesáté? Více informací najdete na Facebooku Čistý festival a www.cistyfestival.cz