REC.stage se otevírá dalším interpretům. Máte druhou šanci vyrazit na festivalové turné.

Zájem českých i zahraničních interpretů o turné na festivalové REC.stage překonal všechny představy. Přihlášku zaslalo celkem 1 137 interpretů. Celá řada výborných kapel tak nezískala vysněnou příležitost zahrát si na velkých festivalech. Unikátní buskingová scéna, která ve spolupráci se Samosebou.cz podporuje třídění odpadů na čistých festivalech, proto nabízí druhou šanci. Interpreti se mohou přihlásit do neděle 21. května.

V uplynulém měsíci usilovali o účast na REC.stage mimořádní interpreti. Tři desítky z nich by mohly okamžitě vytvořit plnohodnotný festivalový program. Pravidla byla ale daná. Do finále vybrali přední čeští hudební publicisté 9 interpretů a 33 000 fanoušků následně v hlasování poslalo na festivalové turné kapely Snap Call, Ptakustik a Ajdontker.

Produkce REC.stage vnímá scénu jako místo, kde se má co nejvíce méně známých kapel REC.yklovat v hudební objevy. Proto se rozhodla s podporou Samosebou.cz vytvořit navíc několik nových programových míst a dát druhou šanci všem interpretům, kteří chtějí vyrazit na festivalové turné na Colours of Ostrava, Rock for People, Benátskou, Sázavafest a Sweetsen fest.

Přihlášky lze odeslat prostřednictvím jednoduchého formuláře na stránkách projektu Čistý festival, díky kterému můžete již 10 let třídit odpady na českých festivalech. Podmínkou přihlášky je vlastní autorské hudební nebo umělecké video a označení 3 festivalů pro vystoupení na REC.stage. Následně porota vybere 6 finalistů, ke kterým budou přidáni finalisté z 1. kola, kteří obsadili 3. – 5. místo: The Firearms, Tomas Bocek a DIV I DED.

V posledním květnovém týdnu rozhodnou o finalistech pouze hlasující fanoušci, pro které bude připraveno 64 vstupenek na čisté festivaly. V poledne 31. května pak 3 interpreti s největším množstvím hlasů doplní program REC.stage. Kontrakt s těmito vítězi bude zahrnovat cestovné na 3 festivaly, akreditace pro kapelu a doprovod a samozřejmě odehrají 3 festivalové show.

Jaká je druhá šance REC.stage?


15. – 21. května

Vyplňte jednoduchý formulář na www.cistyfestival.cz a vložte odkaz na své video


22. – 23. května

Proběhne výběr 6 interpretů, ke kterým budou dodání 3 poražení finalisté z 1. kola


24. – 31. května

Budou fanoušci denně hlasovat pro 3 z 9 finalistů na www.cistyfestival.cz


31. května ve 12:00

skončí hlasování a 3 nejlepší kapely v hlasování získají možnost jet na turné

Věděli jste, že ČISTÝ FESTIVAL letos proběhne s podporou Samosebou.cz už podesáté? Přihlašovací formulář na REC.stage a více informací najdete na Facebooku Čistý festival a www.cistyfestival.cz