REC.stage: užijte si léto plné hudebních objevů na čistých festivalech!

Přinášíme line-up REC.stage čistých festivalů. Scény, o jejímž programu rozhodlo 49 tisíc fanoušků během jarního hlasování. Poprvé se potkáme už v pátek a sobotu na Sweetsen festu, naposledy pak na Sázavafestu.

Čistý festival

Projekt ČISTÝ FESTIVAL a Samosebou.cz přináší již podruhé unikátní buskingovou a akustickou scénu REC.stage. V roce 2017 najdete scénu na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People, Sázavafest, Benátská! a Sweetsen fest. Scéna opět nabídne možnost buskingu na připravenou nástrojovou aparaturu návštěvníkům festivalů, ale také spoustu atraktivních programových bodů. Podmínka pro vystoupení bude jediná. Vyrobit si jednoduchý recyklovaný hudební nástroj v recyklovaném workshopu vedle scény.

Celkem je plánováno 29 programových bodů, 49 buskingových slotů a několik tajných koncertů, které ohlásíme na sociálních médiích festivalů a Čistý festival vždy několik minut před začátkem. Vloni využilo možnost buskingu na REC.stage přes 200 náhodných kolemjdoucích!

Festivalové koncerty, které by v roce 2017 neměly uniknout hudebním objevitelům:

Pekař a Thom Artway

Rock for People
5. července 19:50

Vloni se na REC.stage střídali dva chlápci s kytarami, kteří byli jednoznačnými českými hudebními objevy roku. To se nakonec potvrdilo během předávání českých hudebních cen za rok 2016. Návrat na REC.stage na Rock for People obstarají Petr s Tomem unikátním společným koncertem.

Ajdontker

Rock for People
6. července 20:00

Málo domácích kapel dokáže vkusně a neotřele uchopit popový žánr. Ajdontker se to nejen daří, ale dokáží také pobavit vtipnými českými texty. V jejich podání se sice nebude jednat o ortodoxní busking, na jaký jsou návštěvníci REC.stage zvyklí, během jejich show se ale rozhodně nikdo nudit nebude.

Pokáč

Colours of Ostrava
19. července 20:15

Pokud byste hledali v Česku někoho, kdo na REC.stage nemůže rozhodně chybět, pak je to Pokáč. Prototyp novodobého písničkáře s ;miliony zhlédnutími na Youtube, který se nebojí bavit publikum texty napříč mnoha tématy. Pokáč se na REC.stage objeví několikrát, premiérově pak na Colours of Ostrava hned první den festivalu v čase mezi koncerty Birdy a alt-J.

Fred Madison

Colours of Ostrava
20. července 17:15

O výborném vkusu hlasujících fanoušků svědčí výběr dvojice Fred Madison na REC.stage. Jejich živá show je důkazem toho, že ve dvou lidech je možné vyprodukovat prvotřídní indie rock-pop, za který by se nemuselo stydět mnoho kapel okupujících prestižní hitparádu Brit Charts.

Tomas Bocek

Colours of Ostrava
21. července 20:00

Českou hudební scénu letos na jaře zajímavě osvěžil premiérový singl s názvem You Are. Skladba zcela vystihuje Tomášovo charizma a poetiku, kterou přenáší na diváky během svých koncertů. Pokud má být letošním českým objevem znovu písničkář s kytarou, bude to jednoznačně Tomas Bocek.

Snap Call

Benátská
29. července 19:30

Absolutní vítězové hlasování fanoušků se postarají o prime-time REC.stage hned poslední den libereckého festivalu. Kapela se netají inspirací v jižanském rock’n’rollu, návštěvníky tak čeká na české poměry málo vídaná hudební show.

David Stypka a Bandjeez

Sázavafest
3. srpna 18:45

Absolutně nejlepší busking loňského léta na REC.stage předvedla na Colours of Ostrava parta kolem Davida Stypky: písničkáře s uhrančivým hlasem a působivými texty. V minulém roce ještě nepříliš známá kapela se díky písni Vrány taky propracovala mezi nejhranější interprety českých rádií. Na Sázavafestu se můžete těšit na hity z čerstvé desky Neboj.

Ptakustik

Sázavafest
4. srpna 20:00

Tomáš Ptáček usiloval o účast na REC.stage již v minulém roce. První pokus však nebyl úspěšný. Za posledních dvanáct měsíců Tom zcela změnil hudební koncept a svůj sólový projekt Ptakustik doplnil o kapelu. Změna k lepšímu o dvě stě procent je patrná na první poslech, živá vystoupení získala díky kapele neuvěřitelnou energii. Těšit se na ni můžete například na Sázavafestu.

Busking

Čisté festivaly
červen-srpen 2017

Na REC.stage je připraveno téměř padesát buskingových slotů, během kterých mohou na připravenou nástrojovou aparaturu zahrát náhodní návštěvníci festivalů. V minulém roce možnost předvést se festivalovým návštěvníkům využilo přes dvě stě muzikantů. Jiné to nebude ani letos. Pokud půjdete náhodou kolem, zastavte se a nebojte se jim udělat skvělou atmosféru! Třeba budete právě vy tleskat některému z budoucích hudebních objevů.