Recyklovaná kytarová škola Michala Hrůzy zářila úsměvy a barvami!

Colours of Ostrava hostily mezi Vysokými pecemi druhou zastávku kytarové školy Michala Hrůzy. A bylo se opravdu na co koukat!

{col6}

Druhá zastávka kytarové školy Michala Hrůzy nastavila v Ostravě laťku hodně vysoko. Festivaloví návštěvníci měli poprvé možnost jedinečného srovnání mezi pořádně velkým koncertem na ArcelorMittal Stage a komorním posezením s akustickými kytarami na stánku Čistého festivalu. Z toho se nakonec vyklubala také pořádná událost! Michal Hrůza i ostatní členové kapely Hrůzy dorazili na zvukovku páteční kytarové školy ve veselé a uvolněné náladě. Aby taky ne, když o den dříve slavili velký návrat do Ostravy. To koncertovali před několika tisícovým davem, který nechtěl kapelu pustit z pódia.

Fanoušci nakonec své oblíbence nechali vydechnout, neboť věděli, že na Colours of Ostrava ještě dostanou možnost zazpívat si Michalovy hity tváří v tvář se svým idolem. A jejich přání se vyplnilo nad očekávání. Když po šestnácté hodině skončila rychlá zvukovka, stánek Čistého festivalu se začal pomalu, ale jistě plnit zvědavými návštěvníky. Ti, co měli větší štěstí, si na stánku ještě vyzvedli výhru v podobě kytar Cort Earth a originálního Zpěvníku Hrůzy obsahujícím texty a akordy k největším Michalovým hitům.

Odbila sedmnáctá hodina a kapela se konečně přivítala s nedočkavými fanoušky. Hned po první odehrané pecce zbořil Michal Hrůza mezi fanoušky veškerý ostych, když prohlásil, že si pro tento koncert založí společně s nimi novou kapelu. Po krátké a usměvavé výměně názorů dostala kapela název „My“ a jejím hlavním lídrem se stala fanynka Gabka. Michal si před sebe do první řady posadil všechny, kteří kytaru vyhráli, nebo si donesli vlastní, aby bylo jádro kapely správně pohromadě.

Rozdovádění fanoušci si vybrali ze zpěvníku hity jako Zakázané uvolnění, 1 + 1 nebo Černý brejle a ty pak s Michalem poctivě drilovali. Po několika málo pokusech a ukázkách akordových obratů si návštěvníci s radostí oblíbené hity zahráli a zazpívali. A co více, kapela „My“ své dovednosti rozšířila o taneční kreace.

Během vyučování se do chillout zóny Čistého festivalu valili stále noví zvědavci, kteří s nadšením chytili první zřetelné slovo a podpořili zpěvem všechny přítomné. Po energické výuce odměnila kapela Hrůzy návštěvníky několika posledními hity na přání a za bouřlivých ovací se klaněla obrovské fanouškovské základně. Ta nechtěla Michala a jeho kolegy pustit pryč a tak došlo na oblíbené focení, podepisování zpěvníků a rozdávání originálních památečních trsátek z recyklovaného materiálu.

Po takovém zážitku se nabízí pouze jedna jediná otázka. Posune Michal Hrůza laťku svého vyučování v Recyklované kytarové škole ještě výše? Šance je jedna poslední. Přijďte se na vlastní oči, uši a prsty přesvědčit jaká bude třetí zastávka kytarové školy na Benátské!

Těšíme se na vás v chilloutu Čistého festivalu v sobotu 25. července od 18 hodin!

{/col}

{col6}

{/col}