Seznamte se: Čisté festivaly v zákulisí

Celé léto, týden co týden, jste po celém Česku mohli potkávat spoustu různých akčních kluků a holek s bílým logem ČISTÝ FESTIVAL na jejich outfitu. Společně s vámi si užívali spoustu legrace a taky třídění odpadů. Pokud jste odhodili odpady do barevných košů, vystartovali za vámi s odměnou. Poznejte blíže tři z nich: Lucku, Radka a Tomáše. Kam za vámi jezdili nejraději a čím jste je nejvíc pobavili?

{col6}

Končí léto. Když se ohlédnete zpět, jaký je váš nejoblíbenější Čistý festival?

RADEK
Neumím vybrat jeden festival. Nejvíce mi v paměti uvízly fesťáky, na kterých proběhla Recyklovaná kytarová škola s Michalem Hrůzou. Atmosféra kytarových škol byla velice příjemná, docela jsme se nasmáli. Písničky Michala Hrůzy mi budou znít v hlavě ještě dlouho. A vůbec celý koncept s kytarami byl parádní. Je super, že si mohou lidé na stánek přijít zahrát na kytaru a rozjet to tam.

LUCKA
Nejoblíbenější festival byl pro mě Rock for People v Hradci Králové. A to z důvodu konání Recyklované kytarové školy s Michalem Hrůzou. Vzhledem k tomu, že kytarová škola měla v Hradci svou premiéru, byli jsme nervózní, aby se něco nepokazilo. Během první minuty školy nám ale bylo jasné, že vše dopadne skvěle. Michal Hrůza, celá jeho kapela i návštěvníci byli úžasní. Při kytarové škole panovala pravá festivalová nálada. A jako třešnička na dortu už tak podařeného dne mi večer zahrála má oblíbená kapela Bastille.

TOMÁŠ
Vybrat nejoblíbenější festival nejde, protože na všech festivalech, které jsem projel, bylo parádně. Každý fesťák má své kouzlo a své specifické fanoušky. Člověk díky téhle různorodosti zažije spoustu zajímavých zážitků a pozná spoustu nových lidi.

Zažili jste na fesťácích nějakou neočekávanou kuriózní příhodu?

LUCKA
Neočekávaná příhoda nastala taky na Hradeckém Rock for People, když se u nás na stánku sešli dva členové Pipes and Pints a s nimi parta mladých lidí. Všichni se chopili našich kytar, které u nás byly k zapůjčení, a začali zpívat a hrát spolu s kapelou. Byl to super zážitek a díky náhodnému setkání jsme měli na stánku Čistého festivalu svůj malý soukromý koncert.

TOMÁŠ
Jedna by určitě byla. Zrovna v tom největším pracovním vytížení na Beats for Love nám zablokovala průjezd jedna hezká slečna a zatančila nám přímo před čtyřkolkou, kterou odvážíme tříděný odpad. Bylo to opravdu moc hezké představení. S kolegou jsme si to pořádně užili.

RADEK
Kuriózních příhod bylo hned několik. Asi největší “legrace” nastala během cesty domů z Benátské. V nádrži auta jsme měli posledních pár kapek paliva. Chtěli jsme natankovat na jedné benzínce, kde pravidelně zastavujeme, jenže v ten den jim tam zrovna vypadla elektřina a s prázdnou nádrží tak nešlo nic dělat. Nezbývalo, než jet dál. Už jsme viděli ukazatele na další benzínku, ale definitivně nám došlo palivo. Tak jsme museli jít stopovat na kraj silnice a s pomocí jedné řidičky natankovat hezky do kanystru.

Co byste vzkázali fanouškům čistých festivalů?

TOMÁŠ
Ten nejdůležitější vzkaz ode mě jako řidiče čtyřkolky čistého festivalu je, ať si návštěvníci festivalů dávají pozor na své nohy. Můj prst na plynové páčce je totiž nelítostný! Ne, samozřejmě si dělám legraci. Chtěl bych popřát všem fanouškům hodně energie do další festivalové sezóny a určitě se na ně budeme opět těšit ve stánku Čistého festivalu.

RADEK
Přeji všem hodně skvělých zážitků, dobrou náladu na festivaly a především chuť a přesvědčení třídit odpady. Protože to má smysl!

LUCKA
Všem festivalovým fanouškům bych chtěla vzkázat, ať jsou pořád tak příjemní a v dobré náladě, jako byli letos. Doufám, že nás navštíví i příští rok!

{/col}

{col6}

{/col}