Srpen je tady! A s ním čerstvá várka našich festivalových tipů

Srpen se na festivalech ponese ve znamení kvalitní muziky a třídění odpadu. A proto přinášíme čerstvou várku našich festivalových hudebních tipů!

{col6}

Kosheen (Sázavafest) – Independence ***

Sázavafest letos slaví půlkulatiny a tak není divu, že si organizátoři na patnácté narozeniny pozvali své oblíbence z Velké Británie. Partička okolo zpěvačky Sian Evans bude už podruhé v historii festivalu jedním z hlavních headlinerů, kteří se postarají o svižnou a rytmickou show. Jejich poslední album s názvem Independence z roku 2012 sice světové hitparády nebořilo, přesto se na něm najde několik songů, které se dočkaly davové obliby. Za zmínku stojí kousky Get a New One nebo Waste, které ve Světlé nad Sázavou bez pochyby doplní největší hity All In My Head a Hungry. Živý koncert odstartuje v sobotu 1. srpna od půlnoci na Xanadu stage! Čistý festival uděluje poslednímu počinu této sympatické formace tři hvězdičky.

Pipes and Pints (Povaleč) – Found and Lost ****

Na fesťáku Povaleč se letos představí svérázná, původem česká kapela Pipes and Pints. Ta už devět let obráží česká a zahraniční festivalová podia. Do Valče u Karlových Varů přiveze tato parta především písně z posledního alba Found and Lost, které vyšlo v roce 2012 na českém a německém trhu. Na pořádný punk rockový kotel obohacený o dudy Vojty Kaliny se můžete těšit v sobotu 8. srpna od 20:40 na Áčko stage. Od Čistého festivalu si tento studiový kousek vysloužil skvělé čtyři hvězdičky.

The Wombats (Fingers Up) – Glitterbug *****

Norsko-anglická trojice přijede do na festival Fingers Up do Mohelnice, aby naplnila velká očekávání. Není se taky čemu divit, po úspěchu alba The Wombats Proudly Present: A Guide to Love, Loss & Desperation, které obsadilo v britské albové hitparádě 11. místo, se s koncertováním talentované indie rockové skupiny roztrhnul pytel. Mnozí přirovnávají tuto trojici ke kolegům z Kaiser Chiefs, jejichž společnou charakteristikou je rozvernost a hravost skladeb s hitovým potenciálem. O své jedinečnosti vás The Wombats přijedou přesvědčit s posledním studiovým albem Glitterbug, které vyšlo sotva v dubnu tohoto roku. Albu tým Čistého festivalu uděluje maximální možný počet, tedy pět hvězdiček! Sbalte spacáky a první srpnový víkend se uvidíme v Mohelnici!

Jelen (Chodrockfest) – Světlo ve tmě ****

Přesně v polovině srpna se rozjede domažlický Chodrockfest. Tento festival každoročně láká na to nejlepší z tuzemské pop rockové scény. Na letošním ročníku se vedle stálic jako je David Koller nebo Mňága a Žďorp představí také žhavý objev domácí scény s názvem Jelen. Mladá pop folková formace má na kontě cenu Anděl za objev roku 2014. Její koncert slibuje energií sršící set list, sestavený převážné z debutového alba Světlo ve tmě. Jisté tedy je, že zazní první velký hit Magdaléna, ale také aktuální pecka Co bylo dál, kterou s Jelenem nazpívala Jana Kirschner. Za nápaditost a přímočarost udělujeme tomuto hudebně nadanému zvířeti čtyři hvězdičky a těšíme se na společné setkání v Domažlicích!

{/col}

{col6}

{/col}